Vokounův Nashville i Haškova Ottawa se dočkali vysokých výher

Tomáš Vokoun se po zranění kolena vrátil do branky Nashvillu a hned mohl slavit vítězství. V utkání proti Columbusu kryl 23 střel a jeho tým vyhrál 7:3. Brankou a asistencí k výhře pomohl obránce Marek Židlický, jednu přihrávku si připsal také Martin Erat. Čeští hráči byli vidět také na straně poražených - Jan Hrdina vstřelil gól, David Výborný proměnil tresné střílení a přidal jednu asistenci.

Tomáš Vokoun

Tomáš Vokoun | Zdroj: ČTK

Také Dominik Hašek v brance Ottawy se dočkal výrazného vítězství. V domácím zápase přehráli Senátoři Toronto 8:2. Ačkoli je počet gólu tak vysoký, nikdo se netrefil dvakrát - bod za branku si připsalo osm různých hráčů. Šest branek domácího týmu padlo v početní převaze. Hašek kryl 27 střel. S úspěšností 93,16 procent vede statistiky brankářů.

Úspěšné utkání odehrál také Aleš Hemský v dresu Edmontonu. Jeho tým porazil domácí Vancouver 5:4 v prodloužení a Hemský přispěl brankou a dvěma přihrávkami. V 65. minutě prodloužení asistoval u rozhodujícího gólu.

Útočník Montrealu Tomáš Plekanec nedohrál zápas na ledě Minnesoty. V závěru první třetiny si pochroumal koleno. Canadiens potom hráli jen se třemi útočnými řadami. V prodloužení podlehli domácím 3:4. Po jedné asistenci si připsali domácí obránce Filip Kuba a za hosty útočník Jan Bulis.

Buffalo vyhrálo nad Pittsburgehm 4:3 a brankář Martin Biron vychytal už třináctou výhru za sebou, což se naposledy povedlo v sezoně 1995/96 Chrisi Osgoodovi.

Sobotní výsledky:

Ottawa - Toronto 8:2 (1:1, 3:0, 4:1) Branky: 19. Heatley, 28. Fisher, 32. Redden, 38. Spezza, 46. Smolinski, 54. Alfredsson, 55. Vermette, 60. Kelly - 5. Czerkawski, 46. McCabe. Dominik Hašek odchytal v brance Ottawy celý zápas, kryl 27 střel, úspěšnost zásahů měl 93 procent.

New York Islanders - Colorado 5:4 (2:0, 2:2, 1:2) Branky: 3. Hamilton, 12. Asham, 25. Šatan, 27. Parrish, 45. Campoli (Martínek) - 33. a 58. Svatoš, 27. Liles (Hejduk), 53. Tanguay.

Carolina - New Jersey 4:1 (1:0, 0:1, 3:0) Branky: 9. Brind'Amour, 42. Larose, 43. Staal, 56. Cole - 32. Suglobov.

Atlanta - Florida 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) Branky: 56. Slater, 56. Kovalčuk - 36. Horton.

Buffalo - Pittsburgh 4:3 (3:1, 1:0, 0:2) Branky: 4. Mair, 7. Afinogenov, 19. Pominville, 36. Drury (Kotalík) - 11. Crosby (Melichar), 41. Ouelett, 50. Surový.

Tampa Bay - Detroit 3:6 (1:1, 2:2, 0:3) Branky: 5. DiMaio (Prospal), 24. Andreychuk (Kubina), 29. Craig - 6. a 43. Dacjuk, 27. Franzen, 39. Woolley, 43. Samuelsson, 50. Shanahan.

St. Louis - Philadelphia 2:5 (0:1, 2:3, 0:1) Branky: 26. Downey, 37. Young - 19. a 27. Knuble, 26. a 28. Umberger, 60. Radivojevič.

Nashville - Columbus 7:3 (0:1, 6:1, 1:1) Branky: 21. Tootoo, 27. Beech, 30. Židlický, 34. S. Sullivan (Židlický), 36. Perreault (Erat), 40. Smithson, 48. Hordichuk - 13. Nash (Výborný), 27. Hrdina, 55. Výborný z tr. střílení. Tomáš Vokoun odchytal v brance Nashvillu celý zápas, kryl 23 střel, úspěšnost zásahů měl 88 procent.

Minnesota - Montreal 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0) Branky: 15. a 55. Rolston (na první Kuba), 28. T. White, 64. Foster - 1. Markov, 18. Zedník, 45. Ryder (Bulis).

Calgary - Boston 3:0 (3:0, 0:0, 0:0) Branky: 4. Phaneuf, 4. Amonte, 5. Yelle.

Vancouver - Edmonton 4:5 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1) Branky: 8. a 29. Bertuzzi, 4. Cooke, 30. Carter - 13. Smyth (Hemský), 28. Hemský, 44. Reasoner, 53. Horcoff, 65. Peca (Hemský).

Los Angeles - Phoenix 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Branky: 20. Demitra, 31. Corvo, 50. Cammalleri, 53. Conroy - 30. Mara.

Tereza Jandová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít