Volejbalisté Českých Budějovic se stali mistry republiky

Pouze tři zápasy stačily volejbalistům Jihostroje České Budějovice, aby se po roce vrátili na extraligový trůn. V dnešním zápase zvítězili nad týmem Chance Odolena Voda 3:2 na sety a sérii vyhráli 3:0. Finále hrál Jihostroj počtvrté v řadě, loni nestačili na libereckou Duklu, rok předtím se naopak radovali Jihočeši po výhře nad stejným soupeřem. V ročníku 1998/99 podlehli Zlínu.

smeč

smeč | Foto: FIVB

První set vyšel lépe domácím, kteří se především díky Pláteníkově servisu dostali do vedení 10:6. Ve druhé sadě už jim podání tolik nevycházelo a prohráli ji 16:25. Ve třetím dějství se Odolena Voda výrazně zlepšila a opět díky skvělému servisu vyhrála třetí set 25:14. Čtvrtá sada patřila Budějovicím, kteří si vytvořili náskok 12:8 a získali ji v poměru 25: 21. Úvod tie.breaku vyšel lépe domácím. Vedli 5:4, ale nakonec prohráli 12:15. České Budějovice se tak po roční pauze vrátily na trůn a dokázaly, že v současné době jsou naším nejlepším klubem.

Výsledek - finále:

Chance Odolena Voda - Jihostroj České Budějovice 2:3 (21, - 16, 14, -21, -12)

Rozhodčí: Dvořák, Dočkal. Čas: 103 minut. Diváci: 1200. Konečný stav série: 0:3.

Odolena Voda: Malčík, Pláteník, Král, Koláčný, Sekanina, Rak, libero Mosorjak - Wiedermann, Štokr

České Budějovice: Dvořák, Rubáček, Zelenka, Hudeček, Jeslínek, Cerha, libero Habada - Kvasnička, Kust, Šotola, Černý, Smrčka