Volejbalisté nestačili na Brazilce a budou hrát o bronz

Čeští volejbalisté zůstali před branami finále Světové ligy. V semifinále nestačili na favorizovanou Brazílii a prohráli 0:3 po setech 12:25, 20:25 a 18:25. Náš tým dosáhl i přesto historického úspěchu a svůj výsledek může ještě vylepšit ziskem bronzu. Utkání o třetí místo začíná v patnáct hodin a čeští reprezentanti v něm změří síly s Itálií. Celek z Apeninského poloostrova nestačil na Srbsko a Černou Horu a prohrál také 0:3.

smeč | Foto: FIVB

Hned od začátku byli Brazilci pány na palubovce a nedovolili českému týmu vůbec nic. Kanárci předvedli zejména skvělou obranu na síti. První set tak naši prohráli až příliš snadno 12:25. Druhá sada byla podstatně vyrovnanější, ale ani tentokrát nedokázali čeští volejbalisté proti Brazilcům nic vymyslet. Od druhého setu zůstali v základní šestce Kubala i uzdravený Pláteník a kvalita přihrávky se zvedla. Do hry se dostali také další náhradníci Polák s Ticháčkem, na konci setu nastoupil také třetí blokař Staněk a při jeho servisu se českému celku podařilo snížit třemi body v řadě na 19:23. To bylo ale ze strany našeho mužstva vše a Brazílie se tak dostala do vedení 2:0 na sety. Úvod třetí sady byl ještě vyrovnaný, ale Brazílie poté odskočila až na rozdíl čtyř bodů. Trenér Řeřábek míchal se sestavpu, ale proti výborné brazilské hře to nestačilo. Zápas ukončil Polák podáním do autu. I přes porážku si ale český tým splnil sen, kterým byl postup do semifinále.