Volejbalisté poprvé na mistrovství Evropy vyhráli

Čeští volejbalisté se na evropském šampionátu dočkali premiérové výhry. Ve třetím zápase základní skupiny porazili Slovensko 3:1 na sety a uchovali si naději pro postup do finálové osmičky. Zbývající dva zápasy skupiny B proti Španělsku a Francii odehrají naši reprezentanti po dvou dnech volna v Lipsku.

mistrovství Evropy volejbalistů

mistrovství Evropy volejbalistů | Zdroj: ČTK

Utkání poznamenala nervozita, po dvou porážkách museli naši i slovenští reprezentanti zvítězit. Čeští volejbalisté zkazili v úvodní sadě příliš mnoho podání, Slováci navíc dokázali uhrát i těžké míče v poli. Za stavu 17:21 se ale Češi zvedli, vyrovnali a donutili českého trenéra na slovenské lavičce Pavla Třešňáka vzít si dva oddechové časy. V koncovce prvního setu měli pevnější nervy právě jeho svěřenci a vyhráli 29:27, když proměnili až pátý mečbol. Od druhé sady se do hry dostal Ivo Dubš, kterého v průběhu setu následovali Marek a Jakub Novotní. Obrana našeho týmu se postupně zlepšila a koncovku druhého setu tentokrát zvádli lépe čeští hráči. Na úvod třetí sady museli Češi opět dotahovat, ale zlepšenou obranou i servisem se dostali do vedení 21:15. Místo klidného konce setu ale přišlo snížení Slováků na rozdíl jediného bodu. Hupka ale svou sérii zakončil podáním do sítě a naši volejbalisté už nabídnutou šanci nepustili. Ve čtvrtém setu se zlepšili i na síti a vedli už 18:14. Slovenský tým se opět nevzdal a snížil na 18:19. Čeští reprezentanti však koncovku zvládli a stále mohou doufat, že se probojují do finálové osmičky v Berlíně.