Volejbalisté s Nizozemskem opět prohráli

Čeští volejbalisté nedokázali porazit Nizozemsko ani ve druhém vzájemném zápase na mistrovství světa v Argentině. Stejně jako v základní skupině prohráli i v osmifinále 2:3 na sety. I přes dvě prohry můžou stále pomýšlet na postup. Do čtvrtfinále by je posunula výhra nad Francií alespoň 3:1 a porážka Nizozemska s Brazílií.

smeč | Foto: FIVB

V základní sestavě dostal přednost Pláteník před Novákem. První set získali hladce naši hráči, ve druhém nevyužili čtyři setboly a ve třetím setu se dostali do krize. Dokázali se vrátit do hry, ale dalšími chybami set prohráli. Čtvrté dějství se Čechům vydařilo a na řadu přišel tie - break, který vyhráli Nizozemci suverénně 15:8.