Volejbalisté skončili ve Světové lize čtvrtí

Čeští volejbalisté ukončili své skvělé vystoupení ve Světové lize na čtvrtém místě. V souboji o bronz podlehli Itálii 1:3 na sety a coby nováčci se stali velkým překvapením celé soutěže. Naopak Italové získali svou dvanáctou medaili ze čtrnácti pokusů ve Světové lize.

čeští volejbalisté ve Světové lize

čeští volejbalisté ve Světové lize | Zdroj: ČTK

Trenér Pavel Řeřábek se vrátil k osvědčené šestce a v prvním setu se mu tah vyplatil. Na italskou obranu platili hlavně Ivo Dubš, Marek Novotný i jeho jmenovec Jakub. Po jeho esu se český tým dostal do vedení 15:13 a poté předvedl při Dubšově servisu čtyřbodovou šňůru. Osminásobní vítězové Světové ligy na českou hru nestačili a dělali chyby. První set tak náš celek vyhrál 25:22. Úvod druhého setu vyšel mnohem lépe Jihoevropanům především zásluhou Černice a jeho tři body přímo z podání zvedly Italům sebevědomí. České obraně dělaly problémy hlavně smeče ze zadní zóny a chyby tentokrát dělali čeští reprezentanti. Na palubovku přišel Pláteník, ale při vedení Italů 15:11 to už na zvrat nestačilo. druhý set prohráli Češi 22:25 a stejným skóre v náš neprospěch skončil i set třetí. Čtvrtá sada začala slibně, český celek vedl ještě 14:13. Pak ale přišly opět chyby jako špatný příjem nebo aut. Na hřiště se vrátil Rak, ale rozjetí Italové už se nenechali vyvést z tempa. Čtvrtý set vyhráli 25:19 a získali ve Světové lize bronz. Česká reprezentace i přesto dosáhla vynikajícího úspěchu a získala prémii dva a půl miliónu korun pro mužstvo.