Vstup do sezony fotbalové reprezentaci nevyšel

Čeští fotbalisté v prvním přípravném utkání v nové sezoně prohráli 1:3 se Srbskem a pokazili tak rozlučku s Pavlem Nedvědem. Ten byl střídán krátce přes přestávkou. Hosté vyhráli i přesto, že dohrávali bez vyloučeného Stěpanova, jenž musel trávník opustit v 76. minutě po druhé žluté kartě.

utkání ČR-Srbsko

utkání ČR-Srbsko | Zdroj: ČTK

Naši fotbalisté šli sice po zaváhání srbské obrany a přesné střele Štajnera do vedení. Hosté ale krátce před přestávkou srovnali stav. Po změně stran navíc dvěma góly výsledek otočili. Premiéru v českém týmu si odbyl trojlístek Zápotočný, Kulič a Bednář.

Branky: 3. Štajner - 41. Lazovič, 54. Pantelič, 70. Trisovič. Rozhodčí: Drabek - Zauner, Buch (všichni Rak.). ŽK: Jarolím, Bednář - Stěpanov. ČK: 76. Stěpanov. Diváci: 8047 (vyprodáno).

Sestavy: ČR: Blažek - Grygera, Rozehnal (46. Zápotočný), Ujfaluši, Jankulovski (70. Bednář) - Piták (60. Kulič), Polák (46. Kováč), Nedvěd (45. Jarolím), Plašil (46. Sionko) - Koller, Štajner. Trenér: Brückner.

Srbsko: Stojkovič - Markovič, Biševac, Stěpanov, Lukovič - Koroman (46. Kovačevič), Stankovič (62. Ljuboja), Duljaj, Ilič (46. Trisovič) - Lazovič (46. Žigič), Pantelič (79. Ivanovič). Trenér: Clemente.