Výborný oslavil gólem 450. zápas v NHL

Hokejista David Výborný skóroval v utkání NHL proti Calgary. Český útočník tak pomohl Columbusu k výhře 2:1. Výborný tak prolomil střeleckou smůlu, v posledních 17 zápasech vstřelil jen jeden gól. Brankou oslavil svůj 450. duel v zámořské soutěži.

David Výborný

David Výborný | Foto: Hráči NHL

Blue Jackets po dvou třetinách prohrávali 0:1, v třetí části ale dokázali otočit skóre během necelé minuty, Výborný vyrovnal na 1:1 a o výhře Blue Jackets rozhodl Modin.

Brankář Tomáš Vokoun pochytal třicet střel hráčů Toronta a i díky němu porazili Predátoři Nashville 4:2. K vítězství nejlepšího týmu Západní konference přispěl jednou asistencí útočník Martin Erat. Nashville tak vyhrál doma osmý duel za sebou, naopak Maple Leafs prohráli poprvé po pěti zápasech. O úspěchu Predators rozhodly lépe zvládnuté přesilovky, domácí skórovali dvakrát během přesilovky, naopak všech osm přesilovek Toronta zůstalo bez využití.

"Zvládat soupeřovy přesilovky je moje práce. Ale často se necháváme vylučovat úplně zbytečně. Mluvíme o tom, něco se musí změnit. Dokážu pochopit, když hráč fauluje, aby zabránil brance, ale soupeř hrál tři nebo čtyři přesilovky po faulech v útočném pásmu. Kdyby nám nepřálo štěstí, mohli jsme kvůli tomu prohrát," řekl Vokoun.

Jediný gól padl v duelu mezi St. Louis a Detroitem, z výhry 1:0 se radovali domácí Blues. O vítězství rozhodl Bill Guerin po přihrávce Petra Čajánka. Blues tak vyšla odveta za porážku z minulého pátku, navíc ukončili pětizápasovou vítěznou sérii svého divizního soupeře. V brance Red Wings dostal tentokrát před Dominikem Haškem přednost Joey MacDonald. Za domácí nastoupil brankář Manny Legace, ale po kolizi s útočníkem hostů Tomasem Holmströmem ho musel nahradit Curtis Sanford. Oba udrželi čisté konto. Výkon domácích ale přílíš nenadchl kouče hostů Mika Babcocka: "Slepý pes také jednou za čas najde kost. Myslím tím, že jednou za čas se může stát cokoli,"

Hvězdou čtvrtečního večera se stal útočník Caroliny Ray Whitney. Během necelých tří minut nastřílel hattrick do sítě Bostonu, navrch přidal ještě asistenci a zařídil tak výhru Hurricanes 5:2. Také ve svém druhém utkání v letošní sezóně bodoval obránce František Kaberle, který přihrál na jeden gól Caroliny.

Čtyři body zaznamenali také útočníci Atlanty Marián Hossa a Vjačeslav Kozlov, oba za dva góly a dvě asistence. Díky nim vyhráli Trashers v Coloradu 6:3. Obránce Avalanche Karlis Skrastinš svým 487. zápasem bez přestávky překonal rekord mezi obránci, který držel Tim Horton.

Hokejisté Ottawy si v kanadském souboji poradili s Montrealem 4:1. V úvodu druhé třetiny zasáhla českého útočníka Canadiens Tomáše Plekance do tváře hokejka Antoina Vermetta. Plekanec se ale po ošetření v šatně na led ještě v průběhu prostřední částí zápasu vrátil.

Boston - Carolina 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)

Branky: 16. a 53. Bochenski - 36., 37. a 38. Ray Whitney, 40. Justin Williams, 60. Brind'Amour (F. Kaberle). Střely na branku: 36:36. Diváci: 13.014

Philadelphia - Pittsburgh 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 12. a 19. Gagne, 46. a 59. Knuble - 10. J. Staal, 33. Ouellet, 41. Recchi, 42. Christensen, rozhodující sam. nájezd Crosby. Střely na branku: 33:32. Diváci: 19.512

Washington - Los Angeles 4:3 v prodloužení (0:1, 3:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 22. Gordon, 27. Clymer, 32. Ch. Clark, 63. Zubrus - 9. Kopitar, 28. Frolov, 39. Višňovský. Střely na branku: 26:29. Diváci: 15.527

Columbus - Calgary 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 50. Výborný, 51. Modin - 40. Lombardi. Střely na branku: 31:25. Diváci: 15.739

Colorado - Atlanta 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)

Branky: 33. Laperriere, 42. Leopold (Hejduk), 55. P. Stastny - 14. a 38. Vjačeslav Kozlov, 29. a 59. Marián Hossa, 3. Larsen (Holík), 19. Exelby. Střely na branku: 48:32. Diváci: 17.428

New Jersey - New York Islanders 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 31. Langenbrunner, 57. Pandolfo. Střely na branku: 37:25. Diváci: 10.110

St. Louis - Detroit 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky: 26. Guerin (Čajánek). Střely na branku: 30:23. Diváci: 11.285

Nashville - Toronto 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 15. Legwand (Erat), 27. Sullivan, 51. Dumont, 60. Fiddler - 16. Ponikarovskij, 57. Kilger. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Střely na branku: 28:32. Diváci: 15.018

Minnesota - Florida 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky: 23. Parrish (Škoula), 35. T. White, 47. Demitra, 54. Burns - 50. Gelinas, 52. Horton. Střely na branku: 35:43. Diváci: 18.568

Ottawa - Montreal 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 5. Phillips, 21. Heatley, 37. Schaefer, 59. Spezza - 38. Latendresse z trestného střílení. Střely na branku: 39:28. Diváci: 19.915