Výborný pomohl Columbusu zdolat Rangers

Čeští hokejisté se prosadili všech osmi nočních zápasech NHL. Na vítězství Columbsu nad New Yorkem Rangers 4:3 se podílel brankou David Výborný a asistencí Jan Hrdina. Za poražené jednou přesně nahrával Marek Malík. Dominik Hašek v brance Ottawy vychytal výhru 6:1 nad Minnesotou, dvě asistence si připsal Václav Varaďa, Filip Kuba byl jediných střelcem Minnesoty. Montreal porazil Dallas 4:2, na vítezství se podíleli dvěma nahrávkami Radek Bonk a Jan Bulis. San Jose přehrálo Tampu Bay 3:1, první branku vítězů vstřelil Milan Michálek. V dalších zápasech podlehl Edmonton Buffalu 1:3, Pittsburgh Vancouveru 2:4, Boston zvítězil nad Anaheimem v prodloužení 4:3 a Phoneix prohrál s Washingtonem 1:6.

David Výborný

David Výborný | Foto: Hráči NHL

Český útočník Columbusu David Výborný vstřelil v pondělním utkání zámořské hokejové NHL gól a dvanáctou trefou v sezoně přispěl k výhře nad New Yorkem Rangers 4:3. Na třetí branku zápasu nahrál Výbornému Jan Hrdina. V dresu "Jezdců" se bodově neprosadil žádný český hráč s výjimkou Marka Malíka, který připravil Marcelu Hossovi jeden z jeho dvou gólů.

Duel se nesl ve znamení souboje českých hokejistů. Na straně Rangers se představilo sedm hráčů ze země mistrů světa, dres domácích oblékají čtyři. Výborný byl mezi nimi hvězdou, skóroval už popáté v posledních čtyřech zápasech.

Ottawa s Dominikem Haškem v brance se představila v Minnesotě a zvítězila 6:1. Souboj ofenzivně laděného týmu hostů se soupeřem zaměřeným na defenzivu však začali lépe domácí, když už ve čtvrté minutě prostřelil Haška kapitán Wild Filip Kuba. Pak už ale Hašek neinkasoval a celkově si připsal 15 úspěšných zákroků.

Zápas pomohla Ottawě otočit formace složená z hokejistů vyznávajících tvrdou hru - Patrick Eaves vstřelil dvě branky, Chris Kelly přidal jednu a dvě nahrávky si připsal Václav Varaďa.

Hokejisté San Jose pomalu stoupají tabulkou vzhůru k příčkám zajišťujícím play off, v pondělí s nimi prohráli obhájci Stanley Cupu z Tampy Bay 1:3. Skóre otevřel ve 14. minutě český útočník Sharks Milan Michálek.

Skórovat se podařilo i Aleši Hemskému z Edmontonu, ale z vítězství 3:1 se radoval jeho český protihráč z Buffala Aleš Kotalík, který k výhře přispěl jednou asistencí. Hemský se trefil už ve čtvrté minutě, ale jeho celek vedení neudržel a poprvé od března 1998 doma s Buffalem prohrál. Hlavní příčinou byla nedisciplinovanost. Oilers celkem jedenáctkrát pykali za svá provinění a dvakrát na to doplatili brankou.

Povedené utkání mají za sebou čeští hokejisté z Montrealu Radek Bonk a Jan Bulis, kteří v duelu s Dallasem připravili pro Mika Ribeira první dvě branky Canadiens proti Dallasu. Kanadský celek nakonec vyhrál 4:2 a Bob Gainey se na lavičce Habs radoval z vítězství nad týmem, který dříve trénoval a pak u něj dělal generálního manažera.

Výsledky pondělních zápasů NHL:

Boston - Anaheim 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 11. a 44. Sturm (na druhou Šlégr), 16. Samsonov, 62. Bergeron - 22. S. Niedermayer, 50. Kunitz, 51. Getzlaf
Střely na branku: 24:28
Diváci: 15.279

Phoenix - Washington 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)

Branky: 18. Doan (Nedvěd) - 15. a 52. Ovečkin, 21. Clymer, 23. Zubrus, 32. Sutherby, 34. Bradley
Střely na branku: 22:34
Diváci: 14.110

Minnesota - Ottawa 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)

Branky: 4. Kuba - 13. a 37. Eaves (na druhou Varaďa), 20. Meszáros, 22. Kelly (Varaďa), 35. Heatley, 56. Volčenkov.
Dominik Hašek odehrál v brance Ottawy celé utkání, čelil 16 střelám, jedenkrát inkasoval, úspěšnost zákroků měl 93.8%
Střely na branku: 16:34
Diváci: 18.568

Columbus - New York Rangers 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)

Branky: 5. Chimera, 8. Výborný (Hrdina), 10. Shelley, 54. Nash - 4. a 47. Marcel Hossa (na druhou Malík), 15. J. Ward
Střely na branku: 32:36
Diváci: 16.355

Montreal - Dallas 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Branky: 2. a 15. Ribeiro (na obě Bonk, Bulis), 23. Kovaljov, 28. Ryder - 25. Hagman, 54. Miettinen
Střely na branku: 15:37
Diváci: 21.273

Pittsburgh - Vancouver 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky: 8. Crosby, 40. Recchi (Melichar) - 15. S. McCarthy, 25. Morrison, 34. Bertuzzi, 47. H. Sedin
Střely na branku: 25:25
Diváci: 15.681

San Jose - Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 14. M. Michálek, 33. McLaren, 59. Ekman - 52. B. Richards
Střely na branku: 22:25
Diváci: 17.107

Edmonton - Buffalo 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky: 3. Hemský - 18. Connolly (Kotalík), 43. Afinogenov, 54. D. Roy