Výborný s Kleslou porazili New Jersey

Hokejová NHL pokračovala sedmi zápasy. David Výborný rozhodl gólem o vítězství Columbusu nad New Jersey, jeho spoluhráč Rostislav Klesla skóre ještě vylepšil na 3:1. Češi byli vidět i v zápase New Yorku Rangers s Carolinou. Gól Nedvěda a dvě asistence Dvořáka ale domácím pomohly jen k bodu, s Carolinou prohráli v prodloužení 3:4.

NHL

NHL

Hráči Columbusu nastříleli před duelem s New Jersey v sezóně jen 54 branek, nejméně z celé NHL a pro důkladnou obranu hostí neměli být vážnější hrozbou. Hostující beci však tentokrát často chybovali a poskytli podceňovanému soupeři nečekaně velké množství příležitostí. Hostující Niedermayer sice v 28. minutě stihl bekhendem srovnat na 1:1, devadesát sekund po jeho gólu však David Výborný proletěl od modré čáry s pukem kolem Pandolfa a Albelina a strhl vedení znovu na stranu Columbusu. Klid přinesla po druhé přestávce Kleslova branka. Český obránce dostal od Sillingera křížnou přihrávku a z prostoru levého kruhu pro vhazování střelou zápěstím zavěsil. "Je dobře, že jsem se trefil. Ať už to bylo New Jersey nebo kdokoliv jiný, potřebovali jsme dva body," řekl.

Kvalitní výkon předvedl v duelu s Atlantou filadelfský brankář Roman Čechmánek, který si připsal čtrnáct úspěšných zásahů a vychytal týmu vítězství 3:1. V brance Thrashers dostal místo Milana Hniličky příležitost jeho kolega Damian Rhodes, souboj českých gólmanů se tak nekonal. Kvůli zraněnému kolenu nechytal ani Roman Turek, jehož v zápase Calgary proti Detroitu výborně zastoupil náhradník Mike Vernon. Hráči Flames porazili na vlastním ledě Red Wings 2:0, Vernon k vychytání čistého konta potřeboval osmadvacet zásahů. Bez inkasované branky vydržel dlouho i Vernonův protějšek Dominik Hašek, v páté minutě třetí třetiny ho však překonal nejlepší střelec ligy Iginla. Druhý gól domácích vstřelil Niedermayer při závěrečné power play do prázdné branky.

New York Rangers - Carolina 3:4 v prodloužení (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1), branky: 24. Lindros, 49. Fleury (Dvořák), 56. Nedvěd (Dvořák) - 21. Kapanen, 22. Battaglia, 29. Brind'Amour, 63. Francis.

Columbus - New Jersey 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), branky: 25. Knutsen, 29. Výborný, 44. Klesla - 28. S. Niedermayer.

Montreal - Minnesota 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), branky: 13. Petrov, 21. Dackell, 42. Asham, 57. Perreault.

Atlanta - Philadelphia 1:3 (1:1, 0:0, 0:2), branky: 11. Hrkac - 10. Gagne, 51. Roenick, 54. Primeau.

Colorado - Anaheim 1:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0), branky: 40. Sakic - 8. Bylsma.

Calgary - Detroit 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), branky: 45. Iginla, 60. R. Niedermayer.

Vancouver - Tampa Bay 1:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0), branky: 24. H. Sedin - 51. Richards.

David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít