Výborný zařídil výhru Columbusu

Hokejista David Výborný byl hlavní hvězdou zápasu NHL mezi Columbusem a Los Angeles. Český útočník dvěma góly a asistencí zařídil výhru Blue Jackets 3:2 v prodloužení. Výborný nejprve vyrovnal na 2:2 a v poslední minutě prodloužení dal vítěznou branku

David Výborný

David Výborný | Foto: Hráči NHL

Střelecky se prosadil také Milan Hejduk, který se gólem a nahrávkou podílel na výhře Colorada v Buffalu 3:2. Avalanhce vyhráli popáté za sebou a patří jim devátá příčka v Západní konferenci, na osmou Minnesotu ztrácejí šest bodů. Právě na ledě Wild nastoupí k důležitému zápasu již tuto neděli.

Stejnou bilanci jako Hejduk zaznamenal také Václav Prospal. Tampa i díky jeho brance a přihrávce zvítězila v Edmontonu 3:1. Jedinou branku domácího Edmontonu vstřelil český obránce Ladislav Šmíd. Edmonton trápí rozsáhlá marodka, zranění si léčí také čeští hokejisté Petr Nedvěd a Aleš Hemský. Počet zraněných se ve středu rozšířil o obránce Steva Staiose a Jana Hejdu. Ve zbývajícím duelu porazil Anaheim Phoenic 2:1.

Buffalo - Colorado 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 2. Paetsch, 33. Pominville - 10. Hejduk, 21. McLean (Hejduk), 42. Wolski. Střely na branku: 21:29. Diváci: 18.690

Columbus - Los Angeles 3:2 v prodloužení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 46. a 65. Výborný, 17. G. Platt (Výborný) - 23. Dallman, 39. Heward. Střely na branku: 30:29. Diváci: 15.154

Anaheim - Phoenix 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 6. R. Jackman, 52. DiPenta - 1. Doan. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.174

Edmonton - Tampa Bay 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky: 58. Šmíd - 34. a 60. Lecavalier (na první Prospal), 31. Prospal. Střely na branku: 30:25. Diváci: 16.839