Vyhlášení nejslavnějších hvězd českého sportu

Exkluzivní společnost největších hvězd historie českého sportu se večer sešla v pražském Obecním domě. Odborná porota vybrala desítku nejslavnějších postav, reprezentujících různá sportovní odvětví. Chyběl jen nedávno zesnulý běžec Emil Zátopek a hokejista Jaromír Jágr, vázaný povinnostmi v NHL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřnásobný olympijský vítěz Zátopek byl už předem vyhlášen sportovní legendou století, která nemá ve sportovní historii konkurenci, a o tom, že je neslavnějším českým sportovcem všech dob, nikdo z porotců ani na chvíli nezapochyboval. Jen je mrzelo, že legendární atlet cenu už nepřevezme.

Mezi fotbalisty porota vybrala majitele Zlatého míče Josefa Masopusta, nejlepším atletem byl zvolen trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný a gymnastkou století Věra Čáslavská, která má ve své sbírce sedm zlatých z olympijských her. Pro trofej nejlepšího tenisty si přiletěl ze Spojených států Ivan Lendl, vítěz osmi grandslamových turnajů. V pomyslném žebříčku lyžařů stanul na nejvyšším stupni Jiří Raška, který na zimních olympijskýhz hrách v Grenoblu v roce 1968 vyhrál závod skokanů na středním můstku. Královnou vodních sportů se stala dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu Štěpánka Hilgertová. Nejlepším cyklistou byl zvolen Jan Veselý, vítěz Závodu míru z roku 1949, jehož úspěchy ve čtyřicátých a padesátých letech se staly symbolem poválečného rozvoje tohoto sportu. V silových sportech získal nejvyšší ocenění zápasník Vítězslav Mácha, olympijský vítěz z roku 1972. Nejlepšímhokejistou se stal Jaromír Jágr, dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru a držitel mnoha individuálních trofejí NHL.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme