Vyhlášení nejslavnějších hvězd českého sportu

Exkluzivní společnost největších hvězd historie českého sportu se večer sešla v pražském Obecním domě. Odborná porota vybrala desítku nejslavnějších postav, reprezentujících různá sportovní odvětví. Chyběl jen nedávno zesnulý běžec Emil Zátopek a hokejista Jaromír Jágr, vázaný povinnostmi v NHL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřnásobný olympijský vítěz Zátopek byl už předem vyhlášen sportovní legendou století, která nemá ve sportovní historii konkurenci, a o tom, že je neslavnějším českým sportovcem všech dob, nikdo z porotců ani na chvíli nezapochyboval. Jen je mrzelo, že legendární atlet cenu už nepřevezme.

Mezi fotbalisty porota vybrala majitele Zlatého míče Josefa Masopusta, nejlepším atletem byl zvolen trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný a gymnastkou století Věra Čáslavská, která má ve své sbírce sedm zlatých z olympijských her. Pro trofej nejlepšího tenisty si přiletěl ze Spojených států Ivan Lendl, vítěz osmi grandslamových turnajů. V pomyslném žebříčku lyžařů stanul na nejvyšším stupni Jiří Raška, který na zimních olympijskýhz hrách v Grenoblu v roce 1968 vyhrál závod skokanů na středním můstku. Královnou vodních sportů se stala dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu Štěpánka Hilgertová. Nejlepším cyklistou byl zvolen Jan Veselý, vítěz Závodu míru z roku 1949, jehož úspěchy ve čtyřicátých a padesátých letech se staly symbolem poválečného rozvoje tohoto sportu. V silových sportech získal nejvyšší ocenění zápasník Vítězslav Mácha, olympijský vítěz z roku 1972. Nejlepšímhokejistou se stal Jaromír Jágr, dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru a držitel mnoha individuálních trofejí NHL.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme