Výškař Ton triumfoval na mítinku v Curychu

Češký reprezentant ve skoku do výšky Svatoslav Ton na včerejším atletickém mítinku slavné Zlaté ligy ve švýcarském Curychu obsadil báječné a nečekané první místo. V deštivém večeru mu jej zajistil úspěšný první pokus na 228 centimetrech. Další ataky na laťku ve výši 231 cm už mu nevyšly. Litovat však nemusel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ton Svatoslav | Foto: Český atletický svaz

Na pokusy totiž Ton překonal Moyu z Kuby, a spravil si tak chuť po neúspěchu na nedávno skončeném mistrovství světa, kde ve výškařské soutěži ani nepostoupil z kvalifikace. Stal se také prvním Čechem po dvou letech, jenž dokázal vyhrát prestižní podnik Weltklasse. Naposledy se to povedlo rovněž v Curychu oštěpaři Janu Železnému. Další český vyslanec ve výškařském sektoru Jaroslav Bába se po třech předchozích druhých místech na mítincích Zlaté ligy musel spokojit se sedmou příčkou za jediný platný pokus na 220 cm.

Z Čechů se ještě představil právě výše zmiňovaný Železný. Kvůli zranění achilovky vynechal helsinský šampionát a při návratu v Curychu obsadil čtvrté místo za 82,5 m. Zvítězil z mistrovství zklamaný Fin Pitkämäki.

Jinak ve hře o konečný bonus v hodnotě jednoho milionu dolarů už zůstává pouze ruská trojskokanka Taťjana Labeděvová. Výkonem 14,94 m si své vítězství v pohodě pohlídala. Její jediná soupeřka v boji o tučnou prémii Christine Arronowá z Francie včera totiž ve sprintu na 100 m skončila v poli poražených na čtvrtém místě. Mírné zklamání zažil také katarský steeplař Saíf Saíd Šahín. Před závodem na 3000 m překážek ohlásil útok na nejlepší světový čas historie, ale pád do vodního příkopu jedno kolo před koncem jej zmařil. I tak si ale Šahín s velkým náskokem doběhl pro vítězství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme