Washington konečně v NHL vyhrál

Hokejový útočník Robert Lang si v dresu Washingtonu připsal asistenci v utkání NHL. Capitals konečně po osmi zápasech vyhráli, když porazili Atlantu 2:1. Phoenix podlehl doma Vancouveru 1:4, za hosty skóroval Jiří Šlégr a dvakrát přihrával Marek Malík. Vancouver se tak posunul do čela soutěže.

NHL

NHL

Washington na poslední chvíli odvrátil nelichotivý zápis do klubové historie. Po vítězství v úvodním zápase sezony totiž Capitals další duel zremizovali a pak sedmkrát za sebou prohráli. Další porážka s Atlantou by znamenala vyrovnání jejich osmizápasové série neúspěchů z ledna roku 1990. Hlavním hrdinou zápasu se ale stal nováček zámořské soutěže Alexander Semin. Půl minuty před koncem prvního dějství získal ve středním pásmu puk od Roberta Langa, nabruslil si do útočné třetiny, kde přelstil gólmana Nurminena a bekhendem skóroval do odkryté branky. Washington zůstává s pěti body poslední v celé NHL. K utkání obránce Atlanty František Kaberle uvedl: "Každý je tak dobrý či špatný podle toho, co mu soupeř dovolí. Tentokrát byl lepší Washington, a to nejméně půlku zápasu. Několik utkání za sebou nevyhrál, takže konečně se mu to povedlo."

Výsledky:

Washington - Atlanta 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 8. Pettinger, 20. Semin (Lang) - 6. Vjačeslav Kozlov. Střely na branku: 38:20. Diváci: 11.534

Phoenix - Vancouver 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Nagy - 9. Linden (Malík), 10. Šlégr, 27. Morrison, 46. Näslund (Malík). Střely na branku: 24:31. Diváci: 12.137

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít