Washington vypadl, ale Jágr na MS nepojede

Hokejisté Tampy si poprvé v jedenáctileté historii klubu zajistili postup do druhého kola play off zámořské NHL. V šestém zápase zvítězili na ledě Washingtonu 2:1 ve třetím prodloužení a celou sérii vyhráli 4:2. Rozhodující branku vstřelil ve 105. minutě Martin St. Louis po přihrávce Václava Prospala. Útočník Washinghtonu Jaromír Jágr hned po vyřazení vyloučil svůj start na MS ve Finsku.

Stanley Cup

Stanley Cup

Capitals vedli v sérii už 2:0, ale poté čtyřikrát v řadě prohráli a sezóna pro ně končí. Neprosadila se ani největší hvězda týmu z hlavního města Spojených států Jaromír Jágr, kterého opět osobně střežil Pavel Kubina. Jágr by tak mohl posílit českou reprezentaci na světovém šampionátu ve Finsku, ale útočník Washingtonu o tom neuvažuje: "Vždy jsem říkal, že bych jel rád na mistrovství světa, pokud bych byl pro mužstvo přínosem. Myslím, že momentálně bych pro tým přínosem nebyl, necítím se moc dobře. V týmu je spousta výborných kluků, kteří hrají výborný hokej. Přeji jim hodně štěstí."

Střelec rozhodující branky Martin St. Louis se stává specialistou na vítězné trefy. V sérii s Washingtonem se postaral už o třetí gól, který rozhodl o výhře Blesků. Hosté měli navíc výhodu přesilové hry, protože Caps špatně střídali a za příliš mnoho hráčů na ledě byli potrestáni. Na vyloučení doplatili už ve třetím utkání, které skončilo také v prodloužení vítězstvím Tampy. Obraně Washingtonu se ani tentokrát nepodařilo eliminovat elitní útok ve složení Lecavalier, Prospal, St. Louis, který se postaral o deset z posledních jedenácti gólů Lightnings. Přestože se Tampa poprvé v historii probojovala do dalšího kola, oslavy podle útočníka Václava Prospala neplánuje:"Vlastně jsme jen postoupili přes první kolo a máme ještě hodně zápasů před sebou. Všichni si věříme, chceme jít dál a oslavíme to až po sezóně." Tampu čeká ve druhém kole New Jersey, které si už dříve poradilo s Bostonem 4:1 na zápasy.

V Západní konferenci zvítězil Vancouver na ledě St. Louis 4:3 a srovnal stav série na 3:3. Oběma týmům vycházely přesilovky, padlo v nich pět ze sedmi branek. V dresu domácích se poprvé v play off objevil uzdravený Petr Čajánek a odehrál třináct minut. Canucks se v průběhu zápasu dostal do tříbrankového vedení, které už Bluesmani nedokázali stáhnout. Sedmý zápas se hraje ve Vancouveru v úterý.

Východní konference:

Washington - Tampa Bay 1:2 ve třetím prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:1)
Branky: 38. Bondra - 56. Andreychuk, 105. St. Louis (Prospal). Střely na branku: 61:46. Diváci: 15.269

Výsledky předešlých zápasů: 3:0, 6:3, 3:4 v prodl., 1:3, 1:2

Konečný stav série: 2:4, postupuje Tampa Bay

Západní konference:

St. Louis - Vancouver 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)
Branky: 11. a 51. Weight, 47. Boguniecki - 4. Näslund, 15. Öhlund, 29. H. Sedin, 37. Jovanovski. Střely na branku: 32:26. Diváci: 19.522

Výsledky předešlých zápasů: 6:1, 1:2, 3:1, 4:1, 3:5

Stav série: 3:3

Miroslav Konvalina, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít