Williamsová do čtvrtfinále Vaidišovou nepustila

Poslední česká zástupkyně ženského tenisu na Australian Open dohrála. Nicol Vaidišová nestačila v osmifinále na obhájkyni titulu Američanku Serenu Williamsovou v poměru 3:6 a 4:6.

Australian Open

Australian Open | Foto: The Oficial Davis Cup Website

Vaidišová tak ani ve čtvrtém vzájemném soupeření nejenže nevyhrála, ale navíc nezískala ani set. Osmnáctileté Nicol se dařilo s favoritkou držet krok jen na začátku zápasu. Rozhodujícím momentem byl sedmý game úvodní hry. Williamsová si vytvořila dva brejkboly a ty přetavila do vedení 5:3. Sadu poté vítězně dohrála. Loňská vítězka byla v celém průběhu lepší hráčkou a mohla se spolehnout na svůj výborný servis. Za 73. minut nasázela Američanka Vaidišové devět es. Česká tenistka oproti soupeřce hodně kazila, během duelu nasbírala pětadvacet nevynucených chyb. Vaidišová tak bude v Melbourne pokračovat už jen ve čtyřhře spolu s Barborou Strýcovou.

David Surmaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít