Záhrobská je díky třetímu místu v Aare druhou slalomářkou sezony

Lyžařka Šárka Záhrobská zajela v závěrečném slalomu sezóny ve švédském Aare třetí nejlepší čas a v celkovém hodnocení této disciplíny Světového poháru se tak posunula na druhé místo za již jistou vítězku Marii Rieschovou z Německa. Česká lyžařská jednička tak dosáhla svého nejlepšího umístění v kariéře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská je díky třetímu místu ve finále Světového poháru v Aare druhou slalomářkou sezony | Zdroj: ČTK

Záhrobské, zdá se, tratě v Aare svědčí. Před dvěma lety se zde stala první českou mistryní světa v alpském lyžování, letos třetím místem vybojovala druhou pozici v celkovém hodnocení slalomu Světového poháru.

Záhrobská přitom nebyla daleko ani od vítězství v tomto závodě. V prvním kole předvedla nejrychlejší jízdu a vedla i na prvních mezičasech druhého kola. V cíli ale byly nakonec rychlejší první Francouzka Sandrine Aubertová i druhá Němka Fanny Chmelarová. O třetí pozici se pak česká lyžařka shodným časem podělila s domácí Švédkou Therese Borssenovou.

K druhému místu v hodnocení slalomu Světového poháru Záhrobské svou chybou pomohla také už jistá držitelka Velkého křišťálového globu Američanka Lindsey Vonnová, která ve druhém kole v jedné z branek prakticky zastavila a nakonec obsadila až nebodovanou 18. příčku. Záhrobská zakončí letošní sezónu sobotním obřím slalomem, kde může pomýšlet na posun na celkovou 11. pozici v celkovém hodnocení Světového poháru. Stačí, aby získala více bodů než Švýcarka Gutová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Záhrobská po slalomu

Malý globus za obří slalom získal Švýcar Cuche

O konečná umístění se v Aare bojovalo i mezi muži. V obřím slalomu si zisk Malého křisťálového globu zajistil švýcarský lyžař Didier Cuche, který obsadil třetí místo za druhým Američanem Ligetym a vítězným Rakušanem Reichem.

Právě Benjamina Reicha čeká v sobotu rozhodující závod sezóny. V hodnocení obřího slalomu sice skončil za Cuchem druhý o pouhých 12 bodů, v celkové klasifikaci Světového poháru má ale stále šanci na vítězství. O zisk Velkého křišťálového globu se utká ve své perfektní disciplíně slalomu s dosud vedoucím Norem Svindalem.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme