Zajíc končí ve Znojmě, Sparta na čele

Ve šlágru 16. kola zvítězili hokejisté pražské Sparty brankou Karla Pilaře v prodloužení ve Zlíně 3:2 a přeskočili svého soupeře na čele tabulky. Pro domácí Zlín to byla teprve druhá prohra v soutěži, tu první si připsali v úvodním kole extraligy právě na ledě svého pátečního soupeře.

Petr Nedvěd, David Výborný (Sparta)

Petr Nedvěd, David Výborný (Sparta) | Foto: Michal Kamaryt

Vítkovicím nepomohl k tříbodovému zisku proti Plzni ani návrat Vladimíra Vůjtka mladšího, přestože ten hned ve svém úvodním vystoupení vstřelil branku. O dělbu bodů se postaral při powerplay svého mužstva obránce Pavel Trnka. Znojmo se opět doma trápilo a podlehlo Třinci 0:5. Slabé výsledky stály místo trenéra Orlů Leoše Zajíce, Znojmo zatím povedou asistenti Milan Kastner a Karel Vaněk. Kladno po tragické úvodní třetině prohrálo s Karlovými Vary 3:4 a navíc ztratilo Jaromíra Jágra, který musel na začátku druhého dějství pro zranění odstoupit. Litvínov porazil Jihlavu 2:0, liberečtí Bílí tygři trefou Moravce z prodloužení udolali Pardubice 2:1. Pražská Slavia porazila Vsetín 2:1.

Výsledky 16. kola? Hamé Zlín - Sparta Praha 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1) Branky a nahrávky: 50. M. Erat (Tesařík), 51. Nosek (Barinka, Kristek) - 20. P. Nedvěd (Broš, Hlaváč), 36. Chabada (Kratěna), 62. Pilař. Rozhodčí: Venglář - Lipina. Pospíšil. Vyloučení: 10:9, navíc Pilař (Sparta) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 6830 (vyprodáno).

Vítkovice - Lasselsberger Plzeň 2:2 po prodl (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0) Branky a nahrávky: 10. Burger (Philipp, D. Moravec), 47. Vůjtek (Turek) - 30. Kraft, 59. Trnka (J. Straka). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:10, navíc Philipp - Výtisk 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 4373.

JME Znojemští Orli - Oceláři Třinec 0:5 (0:3, 0:0, 0:2) Branky a nahrávky: 3. Vítek (Martynek, Skořepa), 4. Pavelek (Skořepa, Janků), 13. Melenovský (Peterek, Bonk), 43. Bonk (Rozsíval), 44. Melenovský (Čakajík). Rozhodčí: Šindler - Český, Kostka. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4256.

Chemopetrol Litvínov - Dukla Jihlava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Branky a nahrávky: 13. Kubinčák (Trávníček, V. Hübl), 45. Reichel (Škoula, Ručinský). Rozhodčí: Nečas - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4750.

Rabat Kladno - Energie Karlovy Vary 3:4 (1:4, 1:0, 1:0) Branky a nahrávky: 20. Kysela (Špelda, Zajíc), 26. Patera (T. Kaberle), 60. Ševc (T. Kaberle) - 4. Harant (Bauer), 8. Lipianský (Tomík, Hlavačka), 9. Kraus (Kutlák), 18. Skuhravý (Míka). Rozhodčí: Homola - Machálek, M. Čech. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. Diváci: 4121.

Bílí Tygři Liberec - Moeller Pardubice 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0) Branky a nahrávky: 22. Jiruš (Rataj), 65. J. Moravec - 4. Bulis (Hejduk). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kareš. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4825.

Slavia Praha - Vsetínská hokejová 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) Branky a nahrávky: 2. Tomica (Stümpel, Vlasák), 28. Duda (Vašíček) - 1. Kovář (Vak, Demel). Rozhodčí: Bolina - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 4438.

Tomáš Fliegl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít