Základ olympijského týmu budou tvořit vítězové z Nagana

Jména hráčů z kanadsko-americké NHL, s kterými vedení české hokejové reprezentace počítá pro turnaj v Salt Lake City, už nejsou tajemstvím. Trenéři vsadili na osvědčené hráče. Ze sedmnácti hokejistů, kteří jsou v nominaci, jich celkem dvanáct vybojovalo na minulé zimní olympádě v Naganu zlaté medaile. Jsou mezi nimi také Petr Svoboda z Tampy a Martin Straka z Pittsburghu, jejich účast ale kvůli zranění není pravděpodobná. K osmičce, která spatřila světlo světa v březnu, přibyli brankáři Čechmánek a Turek, obránci Hamrlík, Tomáš Kaberle, Kubina, Šmehlík a útočníci Dopita, Lang a Reichel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hokej

V nominaci jsou zatím jen hokejisté působící v zámoří. Ostatní hráče do možného počtu třiadvaceti hokejistů doplní realizační tým 21. prosince po moskevském turnaji Baltica Cup. V ruské metropoli by vedení reprezentace mělo také rozhodnout, co udělá s nominací Straky a Svobody. "Až do té doby na soupisce zůstanou, ale pak je asi škrtneme," naznačil generální manažér olympijského výběru Ivan Hlinka.

Sedmnáct hokejistů nominovaných na olympiádu do Salt Lake City:

Brankáři: Roman Čechmánek (byl v Naganu - N/Philadelphia), Dominik Hašek (N/Detroit), Roman Turek (Calgary).

Obránci: Roman Hamrlík (N/NY Islanders), Tomáš Kaberle (Toronto), Pavel Kubina (Tampa Bay), Petr Svoboda (N/Tampa Bay), Richard Šmehlík (N/Buffalo).

Útočníci: Jiří Dopita (N/Philadelphia), Patrik Eliáš (New Jersey), Milan Hejduk (N/Colorado), Jaromír Jágr (N/Washington), Robert Lang (N/Pittsburgh), Martin Ručinský (N/Dallas), Robert Reichel (N/Toronto), Martin Straka (N/Pittsburgh), Petr Sýkora (New Jersey).

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme