Zápas bez šancí nemohl skončit jinak než 0:0

Fotbalisté Synotu zvítězili poprvé v letošním ročníku Gambrinus ligy na půdě soupeře. Díky trefě Nezmara si staroměstští vezou všechny body z Plzně. Ve druhé předehrávce šestnáctého kola remizoval Žižkov se Slavií 0:0. Utkání pod televizní věží nabídlo čtyřem tisícovkám přihlížejících silně podprůměrný fotbal, který ani nemohl skončit jinak než bezgólovou plichtou - celých 90 minut totiž fotbalisté obou celků nevyprodukovali ani jednu tutovku...

utkání Žižkov -  Ženis Astana

utkání Žižkov - Ženis Astana | Foto: Michal Doležal

Domácí nastoupili sice bez zraněného Mlejnského, ovšem absence opor na straně Slavie byla mnohonásobně větší. Trenér Beránek se musel obejít bez bratří Došků, Dostálka, Gedeona a Petrouše, kteří jsou na marodce, a potrestaného Zachariáše. Na trávníku to od prvních minut jiskřilo, k vidění bylo více osobních soubojů a nepřesností než fotbalových akcí. K rozjitřené atmosféře přispěl nepřesnými verdikty rozhodčí Vidlák. Hrálo se většinou ve středu hřiště a další rozruch přinesla až potyčka fanoušků. V 18. minutě Klimpl nepřesnou malou domů poslal do šance Adauta, pohotový Pižanowski však včas vyběhl a hostujícímu útočníkovi se míč trochu zamotal mezi nohy, takže ani nevystřelil. Hosty oslabil v nastaveném čase prvního poločasu Latka, který po zbytečném faulu na Prášila uviděl druhou žlutou kartu a šel pod sprchu. Pro slávistického kouče znamenalo jeho vyloučení další rébus. Ze hřiště stáhl Kalivodu a na místo stopera poslal z nouze útočníka Fořta. Ani proti deseti si domácí tlak nevytvořili.Slávisté se na dostřel žižkovské branky prakticky nedostali. Pižanowski měl více práce pouze s dělovkou Müllera z trestného kopu ze třiceti metrů, kterou jen vyrazil nad sebe. To však byl jediný nebezpečný okamžik druhého poločasu.

Viktoria Žižkov - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Vidlák - Gulajev, Talpa.
ŽK: Ščasný, Buryán, Hottek - Piták, Kuka, Latka. ČK: 45. Latka.
Diváci: 4011.

Ani aktéři plzeňského duelu se v reprezentačních brankových hodech neshlédli. Ani jednomu týmu sice nebylo možné upřít ofenzivní snahu, ale z různých příčin zůstávalo jen u snahy. Domácí se s jedním hrotovým útočníkem Smíškem pokoušeli o kombinační fotbal, jenže přes zahuštěný střed hřiště se jim to nedařilo. I akce hostů končily vesměs před šestnáctkou soupeře. Výjimkou byl průnik Malára z 29. minuty až před Colceaga, jenže rumunský gólman mu včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a útočník pálil jen do boční sítě. Druhý souboj obou hráčů přišel nedlouho po přestávce a i když znovu z něho vyšel vítězně plzeňský strážce branky, hosté vedli. Po Palínkově trestném kopu v 53. minutě se Malár dostal ve shluku hráčů ke střele, kterou Colceag vyškrábl, jenže pouze k Nezmarovi a ten zaznamenal svoji šestou podzimní trefu. Až vedoucí branka Synotu probudila domácí tým. Najednou se jeho hra zrychlila, ale žádné stoprocentní šance nepřicházely. Patnáct minut před koncem měl po přisunutí od Kadlece útočník možnost k nápravě, ale jeho pokus mířil těsně vedle.

Viktoria Plzeň - 1. FC Synot 0:1 (0:0)

Branka: 53. Nezmar.
Rozhodčí: Čuřín - Petřík, Košec.
ŽK: Knakal, Švejnoha, Smola, Barteska - Činčala, Kadlec, Palínek.
Diváci: 5213.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít