Voráček pomohl dvěma kanadskými body k výhře Philadelphie. Gól Frka k vítězství Los Angeles nestačil

Útočník Jakub Voráček přispěl v NHL gólem a asistencí k výhře Philadelphie 5:1 nad Columbusem. Skóroval i Martin Frk, který podlehl s Los Angeles ve Winnipegu 3:6. Petr Mrázek chytil 28 střel a dovedl Carolinu k vítězství 4:1 v Nashvillu. Auston Matthews z Toronta vstřelil 43. gól v sezoně a v čele tabulky střelců se osamostatnil před Davidem Pastrňákem.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Voráček asistoval nejdříve u gólu Seana Couturiera, který z úniku zvýšil v páté minutě na 2:0. Kladenský odchovanec se zapsal mezi střelce v 51. minutě. Travis Konecny mu v přesilové hře poslal puk přes brankoviště na pravou stranu a český útočník z ostrého úhlu zpečetil výhru Philadelphie. Voráček skóroval poprvé od konce ledna. Flyers stačilo na pět branek jen patnáct střel.

Los Angeles od 35. sekundy vedlo, ale v rozmezí 34. až 39. minuty třikrát inkasovalo. Na začátku třetí třetiny snížil Frk na 2:3. Český útočník se dostal k odraženému puku od zadního mantinelu a pohotově ho zasunul u pravé tyčky do prázdné branky. Frk, který byl do hlavního týmu povolaný před týdnem, si připsal čtvrtou trefu v sezoně. Winnipeg ale brzy kontroval a po dalším snížení hostů uzavřel skóre dvěma góly v posledních třech minutách.

Mrázek inkasoval jediný gól po 48 sekundách druhé třetiny, kdy vyrovnal Ryan Johansen. Carolina při této situaci zkoušela trenérskou výzvu a reklamovala, že stínící Viktor Arvidsson znemožnil českému brankáři lépe zasáhnout, ale bez úspěchu. S Hurricanes gól neotřásl a v polovině utkání už vedli 3:1. U třetí trefy si připsal asistenci Martin Nečas, jehož průnik zakončil Nino Niederreiter.

NHL:
Philadelphia - Columbus 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 4. K. Hayes, 5. Couturier (Voráček), 33. P. Myers, 44. Konecny, 51. Voráček - 38. Bjorkstrand. Střely na branku: 15:29. Diváci: 18 273. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Giroux, 3. Hart (všichni Philadelphia).

Pittsburgh - Toronto 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Branky: 12. Rust, 18. Angello, 23. Zucker, 28. Crosby, 33. Blugers - 37. Matthews, 39. Clifford. Střely na branku: 24:36. Diváci: 18 466. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Rust, 3. Angello (všichni Pittsburgh).

Detroit - Montreal 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Branky: 46. a 55. Athanasiou, 22. Fabbri, 51. Green - 6. N. Thompson, 17. Petry, 33. Suzuki. Střely na branku: 25:22. Diváci: 18 947. Hvězdy zápasu: 1. Athanasiou, 2. Mantha (oba Detroit), 3. Suzuki (Montreal).

Ottawa - Buffalo 7:4 (4:2, 1:2, 2:0)
Branky: 16. a 18. Anisimov, 29. a 53. Pageau, 15. Naměstnikov, 16. Batherson, 60. Duclair - 3. a 11. Montour, 23. Okposo, 34. Olofsson. Střely na branku: 40:27. Diváci: 15 040. Hvězdy zápasu: 1. Pageau, 2. Anisimov, 3. C. Anderson (všichni Ottawa).

St. Louis - New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 30. a 46. Barbašev, 55. Schwartz. Střely na branku: 39:17. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Barbašev, 2. Binnington, 3. Schwartz (všichni St. Louis).

Nashville - Carolina 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 21. Johansen - 4. J. Staal, 24. Svečnikov, 29. Niederreiter (Nečas), 45. Aho. Střely na branku: 29:30. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval jeden gól z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,55 procent. Diváci: 17 204. Hvězdy zápasu: 1. Svečnikov, 2. Williams (oba Carolina), 3. Johansen (Nashville).

Winnipeg - Los Angeles 6:3 (0:1, 3:0, 3:2)
Branky: 39. a 59. Wheeler, 34 Harkins, 38. Appleton, 46. Ehlers, 58. Laine - 1. a 56. D. Brown, 42. Frk. Střely na branku: 35:34. Diváci: 15 325. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Scheifele, 3. Wheeler (všichni Winnipeg).