Zátopek v nemocnici v kritickém stavu

Už týden je hospitalizován na jednotce intenzívní péče neurologického oddělení v Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích slavný atlet Emil Zátopek. Osmasedmdesátiletou vytrvaleckou legendu postihla minulé pondělí mozková příhoda a jeho současný zdravotní stav označují lékaři za kritický.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„I přes intenzívní léčbu se nepodařilo jeho zdravotní stav stabilizovat a ten musí být hodnocen jako velmi vážný až kritický,“ píše se v oficiálním sdělení primáře střešovické neurologie Jaroslava Elise. Bližší podrobnosti představitelé nemocnice neposkytli.

Zdraví vypovědělo čtyřnásobnému olympijskému vítězi vážným způsobem službu v poslední době již potřetí. V září strávil tři týdny ve střešovické nemocnici, kde byl hospitalizován vinou horeček, způsobených virózou. Jeho stav později zkomplikoval zápal plic spojený s oslabením srdeční činnosti a Zátopek byl nucen v nemocnici oslavit své 78. narozeniny. Na sklonku loňského roku byl upoután na nemocniční lůžko dokonce celé dva měsíce kvůli zlomenině krčku stehenní kosti.

Zátopek vybojoval na olympijských hrách v Helsinkách 1952 tři zlaté medaile v bězích na pět a deset kilometrů a v maratónu, o čtyři roky dříve si pro svoje první olympijské zlato doběhl na desetikilometrové trati v Londýně.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme