Zátopek v nemocnici v kritickém stavu

Už týden je hospitalizován na jednotce intenzívní péče neurologického oddělení v Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích slavný atlet Emil Zátopek. Osmasedmdesátiletou vytrvaleckou legendu postihla minulé pondělí mozková příhoda a jeho současný zdravotní stav označují lékaři za kritický.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„I přes intenzívní léčbu se nepodařilo jeho zdravotní stav stabilizovat a ten musí být hodnocen jako velmi vážný až kritický,“ píše se v oficiálním sdělení primáře střešovické neurologie Jaroslava Elise. Bližší podrobnosti představitelé nemocnice neposkytli.

Zdraví vypovědělo čtyřnásobnému olympijskému vítězi vážným způsobem službu v poslední době již potřetí. V září strávil tři týdny ve střešovické nemocnici, kde byl hospitalizován vinou horeček, způsobených virózou. Jeho stav později zkomplikoval zápal plic spojený s oslabením srdeční činnosti a Zátopek byl nucen v nemocnici oslavit své 78. narozeniny. Na sklonku loňského roku byl upoután na nemocniční lůžko dokonce celé dva měsíce kvůli zlomenině krčku stehenní kosti.

Zátopek vybojoval na olympijských hrách v Helsinkách 1952 tři zlaté medaile v bězích na pět a deset kilometrů a v maratónu, o čtyři roky dříve si pro svoje první olympijské zlato doběhl na desetikilometrové trati v Londýně.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme