Zelenka se zapsal do historie teplického fotbalu

Fotbalisté Teplic zvítězili v úvodním zápase patnáctého kola první Gambrinus ligy nad týmem Blšan 1:0. Jediný gól utkání vstřelil Luděk Zelenka už ve čtvrté minutě. Branka znamenala nejen tři body pro Teplice, ale také 1000. gól Severočechů v nejvyšší soutěži. Domácí tak vyhráli osmý z devíti zápasů pod vedením trenéra Františka Straky.

FK Teplice | Foto: Jan Rosenauer

Hosté z Blšan měli v dalším průběhu hry sice míč častěji na svých kopačkách, ale jejich akce končily před pokutovým územím Teplic. Ve 33. minutě přišla velká šance domácích. Horváth přihrál před branku Verbířovi a jen zákrok obránce Velkoborského zabránil teplickému útočníkovi ve skórování. Ve druhém poločase se ani jeden tým nedokázal prosadit. Až v 86. minutě po hrubce domácích hráčů se do velké šance dostal Horáček, ale z pěti metrů vysoko přestřelil branku.

FK Teplice - Chmel Blšany 1:0 (1:0)
Branka: 4. Zelenka

Rozhodčí: Puček - Kašný, Pustka

ŽK: Lengyel, Skála - Sýkora

Diváci: 4352

Teplice: Poštulka - Lengyel, Rada, Hunal, Leitner - Kolomazník, Horváth (78. Voříšek), Skála, Tesařík - Verbíř (84. Rezek), Zelenka (88. Holomek)

Blšany: Chvalovský - Tichota - Velkoborský, Horáček - Šelicha (17. Pleško), Čížek, Jiří Němec, Sýkora (82. Žemlík), Bureš - Sourada (68. Tóth), Josef Němec

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít