Bolšunov se omluvil soupeři za úder hůlkou, Rusové poslali Finům oficiální dopis

Ruský běžec na lyžích se omluvil za svůj víkendový incident z cílové rovinky štafety v Lahti, kde udeřil finského závodníka Joniho Mäkiho, který mu bránil v předjetí. Po dojezdu do cíle ho navíc Bolšunov ještě srazil k zemi. Mezinárodní lyžařská federace zveřejnila omluvu na svých oficiálních stránkách.

Oberhofen (Švýcarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexander Bolšunov | Zdroj: Reuters

„Nepřátelství není součástí ruského týmového ducha, naopak ve všech ohledech důsledně ctíme fair play. Proto se Alexandr Bolšunov omluvil Jonimu Mäkimu a ruský běžecký svaz poslal finskému úřední dopis,“ píše se v tiskové zprávě podepsané ruským svazem, jeho šéfkou Jelenou Vjalbeovou a Bolšunovem.

Zlobil se Bolšunov právem? Experti se shodují, že Fin Mäki se proti pravidlům neprovinil

Číst článek

Bolšunov a spol. byli kvůli incidentu diskvalifikováni a na třetí místo se posunulo druhé ruské kvarteto.

Dalšího disciplinárního postihu se vítěz nedávné Tour de Ski obávat nemusí. Podle ředitele závodů FIS Pierrea Mignereye by se musel lyžař dopustit něčeho skutečně hrozného, aby obdržel zákaz startů.

Podle zpravodajského serveru Yle podali nejmenovaní dva Finové na Bolšunova trestní oznámení a policie rozhoduje, zda se jím bude zabývat.

Nedělní incident z cílové rovinky:

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme