Francouzský lyžař Pinturault ovládl kombinaci v Bansku a slaví zisk malého glóbu

Kombinační závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování v Bansku vyhrál francouzský mistr světa Alexis Pinturault a zajistil si malý křišťálový glóbus. Druhého Rakušana Marcela Hirschera porazil o 68 setin sekundy.

Bansko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský lyžař Alexis Pinturault

Francouzský lyžař Alexis Pinturault | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

Mistrem světa v kombinaci je Francouz Pinturault, český lyžař Zabystřan dosáhl nejlepšího výsledku kariéry

Třetí skončil o další setinu zpět Slovinec Štefan Hadalin, jenž na nedávném světovém šampionátu v Aare obsadil v kombinaci druhé místo za Pinturaultem. Pro Hadalina to byly první stupně vítězů v seriálu. Čeští lyžaři v Bulharsku nestartovali.

Pinturaultovi, který má z kombinace i olympijské stříbro z Pchjongčchangu, pomohlo odstoupení vítěze předchozího závodu ve Wengenu Rakušana Marca Schwarze. Ten sice dokončil úvodní super-G na 11. místě, avšak na jednom ze skoků si poranil koleno a odletěl na vyšetření.

„Jsem vážně šťastný, ale zároveň jsem i trochu zklamaný, protože se Marco zranil,“ řekl Pinturault. „Těšil jsem se na velký souboj. Tohle je špatná zpráva. Pro mne sice šťastný konec, ale myslím i na Marca,“ dodal Francouz, který jako první lyžař vyhrál alespoň jeden kombinační závod v sedmi sezonách SP za sebou.

Sedmadvacetiletý Pinturault se z vítězství v SP radoval v této sezoně poprvé. Dohromady má na kontě 22 triumfů, z toho osm v kombinaci. Tím se v počtu výher dotáhl na dosavadní francouzskou rekordmanku Carole Merleovou. Malý křišťálový glóbus v této disciplíně vybojoval potřetí za poslední čtyři roky. Ještě předtím dvakrát ovládl neoficiální pořadí.

This is the Top 10 of AC @#Bansko. As many spectators expected, Pinturault is the winner of the race! :o Tech skiers dominated the ranking. Mauro Caviezel is the ONLY speed racer in the Top 10... :/ #fisalpine

13:59 – 22. 02. 2019

Světový šampion ve slalomu Hirscher byl po super-G až dvacátý se ztrátou téměř dvou sekund na čelo. Ve své parádní disciplíně ale zajel suverénně nejrychlejší čas a polepšil si o 18 příček. V celkovém hodnocení SP vede Hirscher před druhým Pinturaultem o 460 bodů.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Bansku (Bulharsko):
Muži - kombinace:
1. Pinturault (Fr.) 1:55,55 (1:09,24+46,31), 2. Hirscher (Rak.) -0,68 (1:10,91+45,32), 3. Hadalin (Slovin.) -0,69 (1:10,08+46,16), 4. Tonetti (It.) -1,11 (1:09,96+46,70), 5. Philp (Kan.) -1,15 (1:11,38+45,32), 6. M. Caviezel (Švýc.) -1,17 (1:09,08+47,64), 7. Windingstad (Nor.) -1,26 (1:10,04+46,77), 8. Zubčič (Chorv.) -1,38 (1:11,16+45,77), 9. Strasser (Něm.) -1,81 (1:11,44+45,92), 10. Meillard (Švýc.) -1,90 (1:11,09+46,36).
Průběžné pořadí SP (po 29 z 39 závodů): 1. Hirscher 1328, 2. Pinturault 868, 3. Kristoffersen (Nor.) 708, 4. Schwarz (Rak.) 560, 5. Paris (It.) 550, 6. Kriechmayr (Rak.) 539, ...146. Zabystřan (ČR) 4.
Konečné pořadí kombinace (po 2 závodech): 1. Pinturault 160, 2. Schwarz 100, 3. M. Caviezel 90, 4. Tonetti 82, 5. Hirscher a Muffat-Jeandet (Fr.) oba 80.