Ledecká má našlápnuto na medaili, shodují se bývalé lyžařské reprezentantky před mistrovstvím světa

Ester Ledecká půjde do mistrovství světa v alpském lyžování jako jedna z favoritek rychlostních disciplín. Šampionát v Cortině d'Ampezzo oficiálně začne v neděli a česká lyžařka je považovaná za jednu z vážných adeptek na stupně vítězů.

Cortina d'Ampezzo (Itálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká na Super-G ve Val d´Isere | Foto: Eric Gaillard | Zdroj: Reuters

Letos se jí daří a úvahy nad medailí nejsou vůbec nadsazené. „Holek, které budou o medaili bojovat, je více. Našlápnuto k tomu má, ale myslím, že to je tak 50 na 50. Nedá se úplně určit, jestli medaile bude nebo ne,“ říká pro Radiožurnál bývalá lyžařka Klára Křížová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ester Ledeckou čeká mistrovství světa v alpském lyžování. Její šance na medaile hodnotí bývalé lyžařky v příspěvku Martina Charváta

Vidina Ester Ledecké s medailí na krku je reálná i podle její někdejší kolegyně Evy Kurfürstové. „Věřím tomu, má na ní. Nechci Ester dostávat pod tlak, ale v jejích silách to je,“ myslí si Kurfürstová.

Ledecké věří i sázkové kanceláře, podle kterých je pravděpodobnější, že spíše odjede z Itálie s medailí než bez ní. To je úvaha založená na tom, že reálně má česká reprezentantka dvě příležitosti: super-G a sjezd.

V obou disciplínách se jí daří, a navíc jí ubyla jedna soupeřka – letošní nejlepší sjezdařka Sofia Goggiová, která se o víkendu zranila. Letos už byla Ledecká na stupních vítězů dvakrát a pětkrát kousek pod nimi.

Jsem ráda, že mám výkony stabilní, pochvaluje si Ledecká formu před mistrovstvím světa

Číst článek

„Když se podíváme na kariéru Ester, tak ona dokáže překvapovat. Není tím typem závodníka, který dojde tím, že má trvale super výkonnost. Ona jako kdyby nahodí první výsledek a pak ho teprve dohodí zbytkem výkonnosti. Už loni vyhrála jeden Světový pohár, a i když to byla převážně druhá desítka, tak skončila v celkovém pořadí sjezdu na druhém a v alpské kombinaci na třetím místě. Potenciál tam byl už loni,“ připomíná Eva Kurfürstová loňské úspěchy.

Zmíněnou alpskou kombinací, tedy součtem časů ze zjednodušeného super-G a slalomu, šampionát v pondělí začne. Hlavní otázkou bude, jestli se Ledecké podařilo v posledních týdnech natrénovat slalom, který předtím téměř nejezdila.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme