Dubovská si v posledním slalomu sezony zajela pro druhý nejlepší výsledek kariéry, skončila sedmá

Česká lyžařka Martina Dubovská obsadila ve slalomu ve finále Světového poháru v Soldeu sedmé místo a zaznamenala druhý nejlepší výsledek v kariéře. Vyhrála Slovenka Petra Vlhová.

Soldeu (Andorra) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Dubovská.

Martina Dubovská. | Foto: Albert Gea | Zdroj: Reuters

Dubovské nevyšlo první kolo, po kterém byla až osmnáctá. Ve druhém se však jednatřicetiletá česká reprezentantka zlepšila, navíc jí k posunu pořadím pomohly i problémy soupeřek. Šest z nich druhé kolo nedokončilo.

Shiffrinová je rekordní. Po 87. výhře ve Světovém poháru překonala legendárního Stenmarka

V konečném pořadí si Dubovská polepšila na sedmou příčku se ztrátou dvě a půl sekundy na Vlhovou. Pro českou lyžařku šlo o nejlepší výsledek v sezoně. Jejím maximem ve Světovém poháru je šestá příčka ze slalomu v Levi z roku 2021. V konečném pořadí slalomu si polepšila na 15. příčku.

Úřadující olympijská vítězka ve slalomu Vlhová si pro druhé vítězství v sezoně dojela s náskokem 43 setin před Leonou Popvičovou z Chorvatska. Na třetí příčku se posunula ve druhém kole již jistá vítězka Světového poháru Mikaela Shiffrinová.

Americká hvězda, která v sezoně ovládla také hodnocení slalomu i obřího slalomu a s 87 výhrami překonala rekord Ingemara Stenmarka v počtu vítězných závodů, byla po prvním kole čtvrtá. Sezonu Světového poháru lyžařek v neděli uzavře v Soldeu obří slalom.

Finále SP ve sjezdovém lyžování v Soldeu (Andorra):
Ženy - slalom: 1.Vlhová (SR) 1:51,38 (54,28+57,10), 2. Popovičová (Chorv.) -0,43 (54,60+57,21), 3. Shiffrinová (USA) -0,86 (54,87+57,37), 4. Hectorová (Švéd.) -1,53 (56,22+56,69), 5. Holdenerová (Švýc.) -1,84 (55,44+57,78), 6. Hilzingerová (Něm.) -2,41 (57,37+56,42), 7. Dubovská (ČR) -2,49 (56,65+57,22).

Konečné pořadí slalomu (po 11 závodech): 1. Shiffrinová 945, 2. Holdenerová 655, 3. Vlhová 630, 4. Dürrová (Něm.) 493, 5. Swennová Larssonová (Švéd.) 470, 6. Popovičová 349, ...15. Dubovská 168.

Průběžné pořadí SP (po 37 z 38 závodů): 1. Shiffrinová 2106, 2. Gutová-Behramiová (Švýc.) 1167, 3. Vlhová 1125, 4. Brignoneová 1069, 5. Goggiaová (obě It.) 916, 6. Mowinckelová (Nor.) 874, ...46. Dubovská 168.