Dubovská načala novou sezonu 13. místem ve slalomu, nejrychlejší byla favoritka Shiffrinová

Lyžařka Martina Dubovská zahájila novou sezonu Světového poháru 13. místem ve slalomu ve finském Levi. Třicetiletá rodačka z Třince ztratila v součtu obou jízd 2,26 sekundy na vítěznou Američanku Mikaelu Shiffrinovou. Druhá česká závodnice Elese Sommerová nedokončila 1. kolo.

Levi (Finsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Dubovská

Martina Dubovská | Zdroj: Profimedia

Úřadující vítězka seriálu Shiffrinová porazila o 16 setin sekundy druhou Annu Swennovou Larssonovou ze Švédska. Třetí skončila obhájkyně celkového vítězství v disciplíně Slovenka Petra Vlhová, která nenavázala v Levi na předchozí čtyři triumfy z posledních dvou sezon. Na vítězku ztratila 20 setin.

Budu si sezonu financovat sama, reaguje Ledecká na neúspěšná jednání o reprezentační smlouvě

Shiffrinová vylepšila pod umělým osvětlením umístění z první jízdy, v níž skončila třetí. Díky času 56,22 předstihla jak Swennovou Larssonovou, tak Němku Lenu Dürrovou, která ve druhé části zajela až 14. čas a propadla se z první příčky na čtvrtou.

Dvojnásobná olympijská vítězka Shiffrinová si připsala ve Světovém poháru 75. vítězství a přiblížila se maximu krajanky Lindsey Vonnové (82) i absolutnímu rekordu Švéda Ingemara Stenmarka (86). Díky 48. vítězství ve slalomu v SP vylepšila vlastní rekord.

Sedmnáctá žena hodnocení disciplíny z minulého ročníku Dubovská udržela umístění z první jízdy, v níž se dělila o 13. příčku s Norkou Minou Fürstovou Holtmannovou a Rakušankou Chiarou Mairovou. Česká reprezentantka potvrdila, že se jí v Levi daří. Před třemi lety zde poprvé pronikla do první desítky, minulý rok zase získala životní šesté místo.

Světový pohár začal lyžařkám s takřka měsíčním zpožděním. Obří slalom v Söldenu se nekonal kvůli nepříznivému počasí, paralelní závody v rakouském středisku Lech/Zürs byly zrušeny pro nedostatek sněhu.

Druhý slalom se v Levi jede v neděli.
Závod SP ve sjezdovém lyžování v Levi (Finsko):
Ženy - slalom:
1. Shiffrinová (USA) 1:51,25 (55,03+56,22), 2. Swennová-Larssonová (Švéd.) -0,16 (54,93+56,48), 3. Vlhová (SR) -0,20 (55,05+56,40), 4. Dürrová (Něm.) -0,75 (54,48+57,52), 5. Holdenerová (Švýc.) -0,79 (55,09+56,95), 6. Buciková (Slovin.) -1,21 (55,09+57,37), ...13. Dubovská -2,26 (56,03+57,48), Sommerová (obě ČR) nedokončila 1. kolo.