Bývalá hvězda Northug má další problémy se zákonem, policie našla v jeho domě kokain

Bývalý hvězdný běžec na lyžích Petter Northug má opět problémy se zákonem. Třináctinásobný mistr světa a dvojnásobný olympijský vítěz na sociálních sítích informoval, že poté, co ho policie přistihla při rychlé jízdě, nalezla v jeho domě kokain. Čtyřiatřicetiletý Nor se veřejně omluvil.

Oslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý běžec na lyžích Petter Northug | Foto: Radek Petrášek / ČTK | Zdroj: ČTK

„Udělal jsem velkou chybu. Včera večer mě zastavila policie kvůli příliš rychlé jízdě. Vzali mě na odběr krve a policie našla v mém domě malé množství drog. Byl to kokain,“ uvedl v pátek Northug, jenž podle norských médií na úseku s povolenou rychlostí 110 km/h jel rychlostí 168 km/h.

VIDEO: Olympijský vítěz složil píseň o koronaviru. Vyměním zlaté medaile za toaleťák, zpívá Northug

Číst článek

„Je mi to moc líto kvůli všem, které jsem zklamal. Vím, že mě čeká trestní řízení. Přijímám zodpovědnost za to, co jsem udělal,“ uvedl jeden z nejlepších běžců na lyžích v historii, jenž ukončil kariéru v roce 2018.

Northug stejně jako svými skvělými výkony proslul nekonformním chováním na trati i mimo ni. Čelil kritice za aroganci a zesměšňování soupeřů, míval také spory s funkcionáři.

Do křížku se zákonem se poprvé dostal v roce 2014, kdy pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu a z místa utekl. Dvojnásobný vítěz Světového poháru byl odsouzen na 50 dnů do vězení a k pokutě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme