Běžci na lyžích mají nového předsedu, do čela úseku se postaví Vaněk

Novým předsedou úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR byl zvolen Aleš Vaněk. Bývalý šéf lyžařského svazu na sobotní valné hromadě úseku v Praze porazil někdejšího reprezentanta Aleše Razýma.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžci na lyžích během letošního ročníku Tour de Ski

Běžci na lyžích během letošního ročníku Tour de Ski | Foto: Karl-Josef Hildenbrand | Zdroj: ČTK/AP

Vaněk se stal nástupcem Pavla Bence, který loni v listopadu odstoupil a stal se ředitelem ASC Dukla. Od té doby vedl úsek místopředseda Stanislav Henych, který se dnes na poslední chvíli rozhodl na předsednický post nekandidovat.

Dálková běžkyně Smutná ukončila kariéru. Vyhrála Jizerskou padesátku i slavný Vasův běh

Pro Vaňka hlasovalo 37 z 63 delegátů. Mandát má do řádné volební valné hromady, která se uskuteční příští rok.

„Chtěl bych změnit motivaci a myšlení trenérů i závodníků, aby uvěřili, že nejezdíme pro 30. místa, ale jezdíme pro medaile,“ uvedl Vaněk v tiskové zprávě.

„Dále se budu snažit, aby se běžecké lyžování zase stalo respektovaným sportem nejen v rámci svazu, ale v rámci všech sportů v Česku,“ dodal někdejší běžec na lyžích, který v roce 1992 vyhrál Jizerskou padesátku. V čele svazu byl v letech 2004 až 2006.