Běžec na lyžích Maxim Vylegžanin přijde o dvě medaile ze Soči a už nikdy nesmí závodit na olympiádě

Ruský běžec na lyžích Maxim Vylegžanin přijde o svá dvě stříbra ze zimní olympiády v Soči z roku 2014 a byl doživotně vyloučen z olympijských her. Mimo něj byli diskvalifikováni i další tři ruští lyžaři.

Moskva, Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžařský maraton v Soči ovládli ruští běžci. Zleva Vylegžanin, Legkov, Černousov. První dva ale už byli vyloučeni. | Zdroj: Reuters

Maxim Vylegžanin měl už od loňska pozastavenou činnost od Mezinárodní lyžařské federaci (FIS) stejně jako jeho reprezentační kolega Alexandr Legkov.

V únoru 2017 jim sportovní arbitráž v Lausanne nedovolila startovat na mistrovství světa ve finském Lahti.

Rusové budou žádat o vydání bývalého šéfa antidopingové kanceláře, ten nyní žije v USA

Číst článek

Při olympijských hrách v ruském Soči v roce 2014 získal Vylegžanin celkem tři stříbrné medaile. O první přišel po odhalení dopingu svého štafetového kolegy Alexandra Legkova.

Další získal ve sprintu dvojic spolu s Nikitou Krjukovem, pak skončil druhý na 50 kilometrů klasicky. V závodě zvítězil opět Legkov, kterému byl ale cenný kov odebrán.

Legkov už byl potrestán v minulém týdnu. Jeden z nejúspěšnějších ruských běžců už také nikdy nebude moc závodit na olympijských hrách a přišel o všechny svá umístění.

Dalšími potrestanými z ruské reprezentace jsou Alexej Petuchov, Jevgenija Šapovalovová a Julia Ivanovová. Všichni dostali stejný trest jako Legkov s Vylegžaninem.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme