Běžkyně na lyžích Beranová se ve sprintu v Beitostölenu probojovala do finále. Doběhla šestá

Česká běžkyně na lyžích Tereza Beranová si připsala v norském Beitostölenu nejlepší výsledek kariéry. Ve sprintu klasicky se poprvé v kariéře probojovala do finále, ve kterém skončila šestá. Mezi českými muži zajel nejlépe Michal Novák, který vypadl v semifinále.

Beitostolen (Norsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tereza Beranová

Tereza Beranová | Foto: Johanna Wallen | Zdroj: Reuters

Beranová volila ve všech rozjížďkách stejnou taktiku. Po startu se vždy zařadila na poslední místo skupiny, snažila se v úvodu šetřit síly a propracovávat se dopředu.

Běžkyně na lyžích Beranová obsadila ve sprintu v Ruce životní 7. místo. Mezi muži dominoval Klaebo

Nejlépe vyšlo Beranové čtvrtfinále, které vyhrála. V semifinále sice doběhla na třetím místě, které nezajišťuje přímý postup do finále, ale díky dobrému času se mezi nejlepších šest probojovala jako šťastná poražená.

Ve finále už byly soupeřky nad síly Beranové a doběhla v něm na posledním šestém místě. I tak si ale 24letá běžkyně připsala nejlepší kariérní výsledek ve světovém poháru.

Sprint žen vyhrála Nadine Faendrichová ze Švýcarska před Lottou Udnes Wengovou z Norska a Johannou Mantintalovou z Finska. Vedoucí žena světového poháru Tiril Udnes Wengová skončila těsně pod stupni vítězů.

Kvalifikací prošla do rozjížděk z Češek ještě Barbora Antošová, která vypadla ve čtvrtfinále a celkově získala 27. místo. Kateřina Janatová a Adéla Nováková vypadly v kvalifikaci.

Tréninkový výpadek mě skoro nelimituje. Mistrovství světa je cíl. Běžec na lyžích Černý odstartoval sezonu

Mezi českými muži si vedl nejlépe Michal Novák. Z kvalifikace sice postoupil těsně z 29. místa, ale ve svém čtvrtfinále doběhl druhý, což mu zajistilo místo v semifinále.

V něm doběhl pátý, takže zůstal před branami finále. Celkové 10. místo je ale Novákův nejlepší výkon sezony. Z kvalifikace postoupili i další Češi. Luděk Seller i Ondřej Černý však vypadli hned ve čtvrtfinále.

Mužský sprint ovládl Richard Jouve z Francie, který v loňské sezoně získal za sprint malý křišťálový glóbus. Druhý doběhl překvapivě Simone Mocellini z Itálie, který si připsal první pódium ve světovém poháru. Pro třetí místo si dosprintoval Calle Halfvarsson.

SP v běhu na lyžích v Beitostölenu (Norsko) - sprint klasicky:

Muži: 1. Jouve (Fr.) 2:36,37, 2. Mocellini (It.) -0,30, 3. Halfvarssoon (Švéd.) -0,51, 4. Golberg (Nor.) -0,90, 5. Mäki (Fin.) -1,24, 6. Chavanat (Fr.) -8,44, ...10. Novák - vyřazen v semifinále, 22. Šeller, 26. Černý (oba ČR) - vyřazeni ve čtvrtfinále.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 32 závodů): 1. Golberg 566 b., 2. Klaebo (Nor.) 430, 3. Pellegrino (It.) 398, 4. Nyenget (Nor.) 346, 5. Poromaa (Švéd.) 313, 6. Valnes (Nor.) 299, ...10. Novák 238, 49. Černý 74, 99. Šeller 18, 112. Fellner (ČR) 9.

Ženy: 1. Fähndrichová (Švýc.) 2:57,31, 2. L. U. Wengová (Nor.) -0,93, 3. Matintalová (Fin.) -1,42, 4. T. U. Wengová -3,27, 5. Skistadová (obě Nor.) -7,98, 6. Beranová -9,15, ...27. Antošová - vyřazena ve čtvrtfinále, 36. Janatová, 46. A. Nováková (všechny ČR) - vyřazeny v kvalifikaci.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 32 závodů): 1. T. U. Wengová 528, 2. Karlssonová (Švéd.) 452, 3. Digginsová (USA) 411, 4. Anderssonová 394, 5. Ribomová (obě Švéd.) 368, 6. Carlová (Něm.) 367, ...37. Janatová 109, 39. Beranová 105, 62. Antošová 44, 87. P. Nováková (ČR) 8.

lis, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít