Světový biatlon přišel o jednu z největších hvězd. Kuzminová dala kariéře definitivní sbohem

Trojnásobná olympijská vítězka Anastasia Kuzminová definitivně ukončila biatlonovou kariéru. Pětatřicetiletá rodačka z Ťumeně chtěla původně v příští sezoně ještě pomoci slovenské štafetě, ale ve středu oznámila, že se už k závodům nevrátí.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smát se mohla, mluvit ne. Anastasia Kuzminová získala první titul mistryně světa | Foto: TT News Agency/Jessica Gow | Zdroj: Reuters

Kuzminová závodila za Slovensko od roku 2008 a v uplynulém desetiletí patřila k jeho nejúspěšnějším sportovkyním. Původně chtěla skončit už loni po olympijské sezoně, ale kvůli snu stát se poprvé mistryní světa matka dvou dětí ještě pokračovala.

‚Posunula debatu o ženách ve sportu.‘ Jakou stopu po sobě zanechává biatlonistka Koukalová?

Číst článek

Na březnovém šampionátu v Östersundu získala Kuzminová zlato ve sprintu a v závěru sezony uvedla, že končí individuální kariéru. Původně sestra elitního ruského biatlonisty Antona Šipulina plánovala, že v ročníku 2019/20 absolvuje ještě štafetové závody, ale nakonec se ve Světovém poháru už neobjeví.

„Postupně se kromě rodinných důvodů objevily i další okolnosti. Tréninky jsem zvládala, ale v závodech to bylo náročné. Zdravotní problémy se nabalovaly a nebyla jsem schopná je řešit v krátkodobém horizontu. Ve štafetě jsem chtěla pomoci a ne být přítěží,“ uvedla ve středu Kuzminová, jež po ukončení kariéry na Slovensku v Banské Bystrici s rodinou zůstane.

Kuzminová získala zlato na olympijských hrách ve Vancouveru, Soči i v Pchjongčchangu, vedle toho vybojovala pod pěti kruhy tři stříbra. Z mistrovství světa má kompletní medailovou sbírku, ve Světovém poháru vyhrála 18 závodů a má tři malé glóby za hodnocení disciplín.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme