Českým biatlonistům se ve sprintu nedařilo. Nejlepší byl třicátý Moravec, potřetí slavil Fourcade

Čeští biatlonisté se ve čtvrtečním sprintu Světového poháru v německém Ruhpoldingu neprosadili. Nejlepší z nich Ondřej Moravec skončil na třicátém místě. Třetí závod za sebou vyhrál Francouz Martin Fourcade, který znovu využil absence Johannese Thingnese Böa, jenž s manželkou očekává narození potomka.

Ruhpolding (Aktualizováno: 18:11 16. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec | Zdroj: Profimedia

Čeští reprezentanti nenavázali na výsledky z Oberhofu, kde minulý týden dojel Michal Krčmář devátý v závodě s hromadným startem a Moravec byl jedenáctý ve sprintu.

Biatlonistka Charvátová dojela ve sprintu patnáctá, Davidové se v Ruhpoldingu nedařilo

Moravec na rozdíl od Oberhofu tentokrát musel na jedno trestné kolo a s více než minutovou ztrátou uzavíral třetí desítku. Těsně za ním se umístil se stejnou střeleckou bilancí jednadvacetiletý Jakub Štvrtecký.

„To byla chyba jako od juniora. Přestože jsem tady už posedmnácté. Začal jsem prostě myslet a počítat s tím, že by to mohlo být dobré, ale na to tam zkrátka prostor není. Strašná škoda, mrzí mně to,“ zhodnotil svůj výkon pro Radiožurnál Moravec.

Bodoval ještě Michal Krčmář, jenž udělal dvě chyby a obsadil 38. místo. Michal Šlesingr a Tomáš Krupčík nepostoupili do nedělního stíhacího závodu.

Sedminásobný vítěz Světového poháru Fourcade znovu potvrdil, že se mu při absenci norské hvězdy daří. Přesnou a rychlou střelbou nechal o 3,1 sekundy za sebou krajana Quentina Fillona Mailleta, s nímž měl prakticky totožný běžecký čas.

Po sprintu a závodě s hromadným startem v Oberhofu tak triumfoval ve třetím závodě za sebou, vybojoval jubilejní osmdesáté individuální vítězství ve Světovém poháru a upevnil si vedení v celkovém pořadí seriálu.

V Ruhpoldingu půjdou v pátek znovu do akce ženy, které čeká štafeta.

Závod SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - sprint (10 km):
1. M. Fourcade 22:41,5 min. (0 trest. okruhů), 2. Fillon Maillet (oba Fr.) -3,1 (0), 3. Doll (Něm.) -12,0 (0), 4. Christiansen (Nor.) -22,2 (1), 5. Desthieux -23,5 (1), 5. Claude (oba Fr.) -23,5 (1), 7. Nawrath (Něm.) -24,6 (0), 8. Pryma (Ukr.) -27,3 (0), 9. Kühn (Něm.) -32,0 (1), 10. Pidručnyj (Ukr.) -34,8 (0), ...30. Moravec (ČR) -1:19,7 (1), 31. Štvrtecký -1:22,1 (1), 38. Krčmář -1:33,2 (2), 76. Šlesingr -2:20,5 (2), 97. Krupčík (všichni ČR) -3:01,7 (2).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 24 závodů): 1. M. Fourcade 447, 2. Desthieux 392, 3. Fillon Maillet 382, 4. J. T. Bö (Nor.) 374, 5. Loginov (Rus.) 359, 6. T. Bö (Nor.) 355, ...22. Krčmář 148, 28. Moravec 103, 42. Štvrtecký 58, 61. Václavík (ČR) 19, 68. Šlesingr 12, 72. Krupčík 7.