Davidová v Soldier Hollow zajela nejlepší sprint v sezoně, po dvou chybách skončila jedenáctá

Biatlonistka Markéta Davidová byla jedenáctá ve sprintu Světového poháru v americkém Soldier Hollow a zaznamenala v této disciplíně nejlepší výsledek v sezoně. O ještě lepší umístění ji připravily dvě střelecké chyby. Zvítězila Francouzka Justine Braisazová-Bouchetová, která porazila o 13,4 vteřiny vedoucí ženu seriálu Norku Ingrid Landmark Tandrevoldovou. Třetí skončila další Francouzka Lou Jeanmonnotová.

Soldier Hollow (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonistka Markéta Davidová při sprintu v Soldier Hollow

Biatlonistka Markéta Davidová při sprintu v Soldier Hollow | Foto: Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

V první třicítce byla ještě další tři české reprezentantky. Tereza Voborníková po jednom trestném kole skončila šestnáctá, na střelnici bezchybná Jessica Jislová obsadila 24. místo a o dvě příčky za ní byla se dvěma chybami Lucie Charvátová. Debutantka Kristýna Otcovská obsadila 62. příčku.

Sedmadvacetiletá Davidová vyrazila na trať se startovním číslem 22. Při střelbě vleže minula třetí terč a chyby se závodnice z Janova nad Nisou nevyvarovala ani vestoje. Na vítěznou Braisazovou-Bouchetovou ztratila v cíli minutu a 24 vteřin.

Norští biatlonisté v Soldier Hollow ovládli štafetu i přes tři trestná kola. Češi doběhli jedenáctí

Číst článek

„Přijde mi, že celý rok říkám to samé. Na stojce jsem jednu ránu odkládala, potom jsem tam udělala zase nějakou chybu. Přijde mi, že mi to letos neodpouští žádnou malou chybu. Vleže měla být nula a bohužel nebyla,“ řekla Davidová. „Na trati to bylo hodně těžké. I když to posolili, nic to neudělalo a bořilo se to. Jsem ráda, že to mám za sebou,“ doplnila.

Třiadvacetiletá Voborníková sice na nejlepší běžecky ztrácela, při položce vleže ale byla stoprocentní. Jednu chybu udělala až vestoje. „Tenhle sníh mám ráda, ale bylo to neskutečně těžké. Jsme tu třetí den, což je v nadmořské výšce krize. S Luckou jsme byly vyřízené. Doufám, že v sobotu to bude lepší,“ uvedla Voborníková.

Sedmadvacetiletá Braisazová Bouchetová uspěla i navzdory jednomu trestnému kolu. Ve Světovém poháru vyhrála popáté v sezoně a potřetí ve sprintu. V nejkratší individuální disciplíně uspěla také ve švýcarském Lenzerheide a německém Oberhofu. V SP vyhrála devátý závod v kariéře.

V sobotu je na programu štafeta žen a sprint mužů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme