České biatlonisty trápí v Hochfilzenu nachlazení, mění se kvůli tomu i obsazení pokojů na hotelu

Mezi některé české biatlonisty by bylo možná lepši chodit s rouškou přes ústa. Několik reprezentantů trápí na Světovém poháru v rakouském Hochfilzenu nachlazení, a na jejich hotelu se kvůli tomu dokonce mění a střídá obsazení jednotlivých pokojů.

Hochfilzen / Rakousko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vítková při stíhacím závodě | Foto: Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

„Neprobudila jsem se v úplně dobrém stavu. Trochu podrážděny krk, rýma,“ popisuje pro Radiožurnál svůj aktuální stav Veronika Vítková.

Místo iontových nápojů spíš teplý zázvorový čaj, ideálně z velkého hrnce, aby bylo dost pro všechny, protože nejen Vítková bojuje v Rakousku s nachlazením.

Stíhací závod opanoval Francouz Fourcade, Moravec si polepšil na 28. místo

Číst článek

V celém týmu koluje tahle nemoc a třeba Jessica Jislová s Tomášem Krupčíkem už ji léčí doma. A ti, kteří zůstali, se kvůli tomu na hotelu různě stěhují.

„Jsou teď rozhozený. Eva na tom byla hůř, tak šla na samotku. Předtím tam byla Makula (Markéta Davidová). Verča je v tuhle chvíli s Luckou na pokoji. V jednu chvíli bych řekl, že už jsme ani neměli pokoje, protože bylo potřeba tolik samotek,“ usmívá se Ondřej Moravec.

On sám je momentálně jedním z mála úplně zdravých, přestože si s prevencí hlavu zrovna neláme a v jeho případě zabírají vcelku jednoduché metody.

„Slivovici jsem si půjčoval v Poklujce, když jsem měl nějaký střevní problémy. Kloktám vincentku a tak. Funguje mi to, věřím tomu, tak doufám, že přejedu do Nového Města zdravý,“ věří Moravec.

Ještě předtím by se čeští biatlonisté navzdory nemoci rádi naladili na domácí Světový pohár v Novém Městě na Moravě povedeným výsledkem ze závodů štafet.

Ten ženský začne ve čtvrt na dvanáct, muži vyrazí na první úsek ve 14 hodin a Radiožurnál nabídne z obou reportážní vstupy.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme