‚Už se těším, až se probudím ve své posteli.‘ Čeští biatlonisté se po dlouhé době dostanou domů

Jestli jste využili víkend k vánočnímu úklidu, pak mají v tomto ohledu biatlonisté docela velké manko. Ještě v neděli totiž závodili na Světovém poháru. A domů se z francouzského Le Grand-Bornand dostali až pozdě večer.

Le Grand-Bornand Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Krčmář | Zdroj: Reuters

„Jdu na hotel, převleču se a jedeme na letiště.“ Zatímco Nor Johannes Bö pózoval v cíli se zlatou medailí, Michal Krčmář popisoval Radiožurnálu svůj následující program. Vítězi závodu s hromadným startem snad český reprezentant ani nezáviděl, cenu zlata pro něj měla v tu chvíli palubní vstupenka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští biatlonisté se na Vánoce po dlouhé době dostanou domů. Více v příspěvku Davida Nyče

„Jsem čtyřicet dní na cestě, takže už se těším, až se probudím ve své posteli,“ svěřil se Krčmář. Na jeho slova navázala o chvíli později i Markéta Davidová. I když ta chtěla být v tu chvíli daleko odtud hlavně proto, že se jí poslední závod střelecky vůbec nepovedl.

„Bylo to hrozné a už jsem ráda, že jedu domů. Bojím se, že jak jsem se těšila na Vánoce, tak je celé prospím, jak jsem v háji,“ usmívala se Davidová.

Biatlonistka Eckhoffová vyhrála i třetí závod v Le Grand-Bornand, z Češek byla nejlepší Charvátová

Číst článek

Nezdá se, že by Davidová opouštěla Francii kdovíjak spokojená, ale přitom právě díky ní lze třetí zastávku Světového poháru považovat z českého pohledu za relativně úspěšnou. Česká biatlonistka si domů veze bronzovou medaili ze sprintu i pochvalu od trenéra Jiřího Holubce.

„Začali jsme tady velmi dobře, ale pak jsme zvorali druhý závod. Ale získali jsme medaili, takže to hodnotíme slušně. Musíme to brát tak, že jakmile je alespoň pódium, tak je to úspěch,“ uvedl Holubec.

Teď čeká české biatlonisty alespoň pár dní volna, i když dlouho odpočívat nebudou. Už před Novým rokem se znovu vrhnou do tréninku, aby byl příští lednový Světový pohár v Oberhofu klidně ještě úspěšnější.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme