Bö slaví první vítězství v sezoně, čeští biatlonisté ve sprintu v Le Grand-Bornand nebodovali

Čeští biatlonisté ve sprintu Světového poháru v Le Grand-Bornand na body nedosáhli. Michal Krčmář obsadil 48. místo a jako jediný z reprezentantů poběží sobotní stíhací závod. Poprvé v sezoně vyhrál Nor Johannes Thingnes Bö.

Le Grand-Bornand (Aktualizováno: 16:38 17. 12. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český biatlonista Michal Krčmář

Český biatlonista Michal Krčmář | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Mikuláš Karlík obsadil 64. místo a hned za ním skončil Jakub Štvrtecký. Milan Žemlička sice střílel přesně, ale doběhl až na 73. místě. Adam Václavík byl po čtyřech chybách 82.

Jislové se podařil Světový pohár, vyrovnala své maximum. Davidová nepojede stíhačku

Krčmář netrefil dva terče vleže a jeden vestoje. „Jsem na sebe naštvaný, byl to výkon, za který se stydím. Mrzí mě to. Během tréninku jsem minul asi tři terče a dneska jsem to stihnul za dvě položky. Všechno běželo dobře, ale závod jsem nezvládl asi sám v sobě,“ řekl Radiožurnálu.

Johannes Thingnes Bö si doběhl pro 53. pohárový triumf. Osmadvacetiletý Nor vyhrál o 7,2 vteřiny před Rusem Eduardem Latypovem, třetí skončil další Nor Filip Fjeld Andersen.

V sobotu jsou ve Francii na pořadu stíhačky mužů i žen a v neděli poprvé v sezoně závody s hromadným startem, který by měly mít jistý Markéta Davidová a Jessica Jislová.

Závod SP v biatlonu v Le Grand-Bornand (Francie):
Muži - sprint (10 km):
1 J. T. Bö (Nor.) 23:20,3 (0 tr. okruhů), 2. Latypov (Rus.) -7,2 (0), 3. Andersen (Nor.) -18,2 (0), 4. Fillon Maillet (Fr.) -21,2 (1), 5. Laegreid (Nor.) -24,5 (0), 6. Smolski (Běl.) -26,5 (0), 7. Jacquelin (Fr.) -33,0 (2), 8. Christiansen (Nor.) -38,8 (1), 9. Samuelsson (Švéd.) -40,7 (1), 10. Lapšin (Korea) -42,7 (0), ...48. Krčmář -2:02,1 (3), 64. Karlík -2:21,8 (3), 65. Štvrtecký -2:22,5 (3), 73. Žemlička -2:30,1 (0), 82. Václavík (všichni ČR) -2:46,6 (4).

Pořadí SP (po 7 z 22 závodů): 1. Samuelsson 282 b., 2. Jacquelin 279, 3. Christiansen 259, 4. Fillon Maillet 255, 5. Latypov 253, 6. J. T. Bö 249, ...24. Krčmář 105, 57. Štvrtecký 14.

jsu, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít