Trénink navíc se vyplatil. Davidová zlepšila střelbu a stupně vítězů jí unikly jen o pár milimetrů

Biatlonistka Markéta Davidová se poprvé v sezoně dostala do elitní desítky. Ve sprintu Světového poháru ve finském Kontiolahti znovu rychle běžela, tentokrát ale konečně i lépe zastřílela a skončila šestá. Mohla si tak na pódiu vychutnat i slavnostní vyhlášení pro nejlepší šestici závodnic.

Kontiolahti Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká biatlonistka Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Perfektní běžecký výkon, už jsme potřebovali nějaký pěkný výsledek. Nálada se zvedne a Markéta bude také klidnější,“ Řekl Radiožurnálu trenér Jiří Holubec, který s Markétou Davidovou o tréninkových dnech piloval střelbu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Markéta Davidová zlepšila střelbu a ve sprintu v Kontiolahti si doběhla pro šesté místo. Více v příspěvku Jana Suchana

Vyplatilo se. Po třech chybách v úvodních dvou závodech tentokrát musela na trestný okruh jen jednou.

„Jsem ráda, že to byla lepší střelba než minule. Střílela jsem dlouho, ale aspoň jsem se trefila. Nespadl mi akorát dost podobný kalibr jako minule, což mě trochu mrzí, že při mně štěstí úplně nestojí.“

Česká biatlonistka si povzdechla, že jí „neprošla“ kalibrová rána na okraj terče. Může to být i typem terčů, který na závodech v Kontiolahti pořadatelé používají.

„Třeba v Německu mají jiný typ terčů, který je na kalibry méně přísný. Tady ty kalibry tolik nepadají, ale je to stejné i pro ostatní závodníky, tak to musíme brát,“ dodal Holubec.

Davidová radši ani nechtěla vědět, kam by se ve výsledcích posunula nebýt oné smolné rány. Byla by třetí, takhle skončila ve sprintu šestá.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme