Markéta Davidová je juniorskou mistryní světa. Biatlonistka suverénně ovládla stíhačku

Biatlonistka Markéta Davidová s velkým náskokem vyhrála stíhací závod na juniorském mistrovství světa. Na 10kilometrové trati bezpečně porazila vítězku sprintu Polku Žukovou.

Otepää (Aktualizováno: 15:23 4. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonistka Markéta Davidová při střelbě během ženské štafety.

Markéta Davidová | Foto: Pavel Lebeda | Zdroj: ČOV

Startovala s půlminutovou ztrátou, ale do cíle dojela naopak s půlminutovým náskokem a měla dost času, aby si přivezla českou vlajku. Markéta Davidová získala svou zatím nejvýznamnější medaili, vyhrála stíhací závod na juniorském mistrovství světa.

Biatlonový svaz řeší, co dál. 'Markéta je budoucnost,' říká trenér Rybář o Davidové

Už na první střelbě stáhla náskok vítězky sprintu Kamily Žukové na 17 sekund, při druhé položce Polka dvakrát chybovala a závodnice s Jablonce nejednou měla v čele bezpečný 40sekundový náskok.

Jediné zaváhání přišlo na třetí střelbě. Davidová dvakrát chybovala, takže soupeřky měly šanci ji dotáhnout, pokud by zastřílely čistě. Jenže Žuková musela hned na tři trestné okruhy a musela naopak bojovat o stříbro.

Chyba při prvním výstřelu na poslední položce nemohla 21letou závodnici připravit o zatím největší úspěch kariéry. V cíli měla dost času a dojela s úsměvem a státní vlajkou v ruce. Žuková dojela o 28 sekund později, bronz bere díky rychlému běhu Francouzka Begueová.

Druhá Češka v závodě Tereza Vinklárková třikrát chybovala při položkách vestoje, přesto se posunula na konečnou 21. pozici. Natálie Jurčová je klasifikována na 53. místě.

Mistrovství světa juniorů v biatlonu v Otepää (Estonsko) - stíhací závody:
Juniorky (10 km): 1. Davidová (ČR) 32:52,6 (4), 2. Žuková (Pol.) -28,1 (6), 3. Begueová (Fr.) -53,8 (3), ...21. Vinklárková -5:17,1 (3), 53. Jurčová (obě ČR) -10:13,3 (5).

Dorostenci (10 km): 1. Vjuchin (Rus.) 29:31,2 (4), ...30. Karlík -4:57,6 (10), 35. Kocián -5:33,5 (2), 43. Mikyska (všichni ČR) -6:18,2 (6).
Dorostenky (7,5 km): 1. Gorejevová (Rus.) 24:24,0 (3), ...20. Voborníková -3:18,6 (6), 28. Křižovičová -4:20,7 (6), 29. Suchá -4:26,7 (5), 42. Dusilová (všechny ČR) -5:32,9 (7).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít