Biatlonista Karlík je juniorským vicemistrem světa. Ve sprintu se do první desítky probojoval i Hornig

Biatlonista Mikuláš Karlík vybojoval na juniorském mistrovství světa v Obertilliachu stříbro ve sprintu na 10 kilometrů a navázal na loňské druhé místo Jakuba Štvrteckého. Do první desítky se vešel i Vítězslav Hornig, který obsadil osmé místo. Tomáš Mikyska byl dvanáctý. Nejlepší z českých juniorek byla ve sprintu na 7,5 km jedenáctá Tereza Voborníková.

Obertilliach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikuláš Karlík

Mikuláš Karlík vybojoval na juniorském mistrovství světa v Obertilliachu stříbro ve sprintu na 10 kilometrů | Foto: EIBNER/Benjamin Soelzer | Zdroj: Reuters

Karlík, jenž byl před rokem ve švýcarském Lenzerheide ve stejné disciplíně desátý, si medaili zajistil navzdory jedné chybě na střelnici. Za zlatým Francouzem Emilienem Claudem, který střílel čistě, zaostal o 26,1 sekundy. Před rovněž bezchybným Michajlem Pěrvušinem z Ruska uhájil stříbro o 5,2 sekundy.

Nepředvedli jsme dobré výkony, říká Krčmář o biatlonistech na mistrovství světa. Výjimkou je Davidová

Na jedno trestné kolo po střelbě ve stoje museli vedle Karlíka i zbývající dva Češi. Voborníková zvládla závod čistě, jejím kolegyním se ale na střelnici nedařilo.

Tereza Jandová obsadila s dvěma chybami na stojce 50. místo, Eliška Teplá skončila se čtyřmi trestnými koly pět míst za ní a Klára Polednová byla s pěti chybami na 72. příčce.

Mistrovství světa juniorů v biatlonu v Obertilliachu (Rakousko) - sprint:
Junioři: 1. Claude (Fr.) 23:16,1 (0 trest. kol), 2. Karlík (ČR) -26,1 (1), 3. Pěrvušin (Rus.) -31,3 (0), ...8. Hornig -53,8 (1), 12. Mikyska (oba ČR) -1:09,4 (1).

Juniorky: 1. Basergaová (Švýc.) 19:59,9 (0), 2. Passlerová (It.) -22,2 (1), 3. Arnekleivová (Nor.) -22,9 (1), ...11. Voborníková -1:02,6 (0), 50. Jandová -2:36,2 (2), 55. Teplá -3:03,6 (4), 72. Polednová (všechny ČR) -4:17,3 (5).