Skvělá střelba stačila smíšené štafetě na úvod biatlonového šampionátu na 6. místo, vyhráli Norové

Čeští biatlonisté začali světový šampionát ve švédském Östersundu šestým místem ve smíšené štafetě. K medailovým příčkám kvartetu Veronika Vítková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář nepomohla ani nejlepší střelba ze všech týmů na trati. Vyhráli Norové o 13 sekund před druhými Němci. Třetí dojeli Italové.

Östersund/Švédsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonová štafeta (ilustrační foto). | Foto: Anders Wiklund | Zdroj: ČTK/AP

S českým kvartetem to na začátku závodu nevypadalo vůbec dobře, protože Vítkové vůbec nevyšla úvodní střelba, musela dvakrát dobíjet a zařadila se na 21. místo se ztrátou skoro 40 sekund na čelo.

‚Může se stát cokoliv.‘ Před dvěma lety Moravec překvapil sám sebe, teď by chtěl úspěch zopakovat

Číst článek

Na druhé položce už to byla ale úplně jiná Veronika Vítková, třicetiletá závodnice zastřílela čistě i rychle a rázem se posunula o sedm příček výš. Do konce prvního běžeckého úseku pak Vítková předjela další čtyři soupeřky a Markétě Davidové předávala desátá se ztrátou asi 56 sekund.

Nejmladší z české štafety Davidová hned začala z velké ztráty ukrajovat, navíc na své první střelbě zastřílela skvěle a byla osmá. Podobně si vedla až do konce a nakonec předávala díky druhému nejrychlejšímu běhu ze všech žen na druhém úseku Ondřeji Moravcovi na šestém místě se ztrátou 41 sekund.

„Dvě nuly se určitě počítají, jsem za to strašně ráda. Říkala jsem si, že když první ránu trefím, tak už to bude dobré, tak jsem se na ni soustředila,“ říkala Davidová v rozhovoru pro Českou televizi.

Moravec od předávky nabral na čelo ztrátu, ale zastřílel bezchybně a posunul se ještě o jednu příčku dopředu. Na své oblíbené položce ve stoje pak Moravec předvedl nejrychlejší střelbu ze všech a posunul český tým před Rusko na čtvrté místo.

Z biatlonisty policistou. Olympijský medailista Jaroslav Soukup po konci kariéry změnil řemeslo

Číst článek

Michal Krčmář se pral s Rusem Alexandrem Loginovem a Švédem Sebastianem Samuelssonem, na první střelbě jednou chyboval, podruhé ale zastřílel čistě a v cíli dovezl českou štafetu na šestém místě se ztrátou minuty a 51 sekund na vítězné Nory.

„Neměl jsem dneska na trati moc dobrý den. Nebylo to ono. V posledním kole to byl jenom důsledek toho, jak jsem dnes běžel. Trošku mě to mrzí, ale prostě na to nebylo,“ posteskl si po závodě Krčmář.

Norové se vrátili na světový trůn po šesti letech. Ke čtvrtému titulu a prvnímu triumfu na velké akci od ZOH 2014 v Soči dojeli v sestavě Marte Oslbuová Röiselandová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Bö a Vetle Sjaastad Christiansen. Porazili o 13 sekund německé obhájce titulu, bronz získali Italové.

Smíšená štafeta se vůbec nevydařila favorizovaným Francouzům. Olympijští vítězové z loňského roku museli patnáctkrát dobíjet a Martin Fourcade, který se vrátil k závodům po pěti týdnech, je vytáhl jen na osmou příčku.

Mistrovství světa v biatlonu v Östersundu (Švédsko):
Smíšená štafeta:
1. Norsko (Röiselandová, Eckhoffová, J. T. Bö, Christiansen) 1:17:41,4 (0 trest. okruhů + 7 dobíjení), 2. Německo (Hinzová, Herrmannová, Peiffer, Doll) -13,1 (0+9), 3. Itálie (Vittozziová, Wiererová, Hofer, Windisch) -1:09,6 (0+14), 4. Rusko -1:32,4 (0+8), 5. Švédsko -1:35,3 (0+10), 6. ČR (Vítková, Davidová, Moravec, Krčmář) -1:51,3 (0+3), 7. Ukrajina -2:27,2 (0+10), 8. Francie -2:41,2 (0+15), 9. Polsko -2:48,8 (0+4), 10. Finsko -2:53,2 (0+5).

tat, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme