Krčmář si oproti sprintu pohoršil a ve stíhacím závodě doběhl dvaadvacátý. Titul obhájil Jacquelin

Biatlonista Michal Krčmář obsadil ve stíhacím závodu na mistrovství světa v Pokljuce 22. místo. Druhý český reprezentant na startu Ondřej Moravec skončil na 46. příčce a nepřidal žádné body do hodnocení Světového poháru. Titul obhájil Émilien Jacquelin z Francie.

Pokljuka (Slovinsko) (Aktualizováno: 14:44 14. 2. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Krčmář

Michal Krčmář | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

Krčmář odstartoval jako jedenáctý, ale nechyboval jen na druhé střelecké položce a musel na pět trestných kol. V cíli si tak oproti sobotnímu sprintu pohoršil o jedenáct příček a na Jacquelina ztratil přes tři minuty. Moravec za prvním místem zaostal o téměř pět minut, od bodů ho dělilo dvanáct sekund.

Když stojím na startu, tak jsem prostě zdravý, nechce se Krčmář vracet ke koronavirem vynucené pauze

Jacquelin na střelnici ani jednou nezaváhal a dojel si pro druhé zlato v kariéře a a po bronzu z pátečního sprintu získal v Poklujce druhou medaili. Na druhém místě skončil se ztrátou sedmi sekund Sebastian Samuelsseon ze Švédska, třetí byl Nor Johannes Thingnes Bö.

Mistrovství světa v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko) - stíhací závody:
Muži (12,5 km):
1. Jacquelin (Fr.) 31:22,1 min. (0 trest. okruhů), 2. Samuelsson (Švéd.) -7,3 (0), 3. J.T. Bö (Nor.) -8,1 (2), 4. Fillon Maillet -32,5 (2), 5. Desthieux (oba Fr.) -41,9 (1), 6. Laegreid (Nor.) -57,9 (1), 7. Latypov (Rus.) -1:35,1 (2), 8. Pryma (Ukr.) -2:00,6 (3), 9. Eder (Rak.) -2:03,8 (1), 10. Rastorgujevs (Lot.) -2:12,1 (3), ...22. Krčmář -3:04,9 (5), 46. Moravec (oba ČR) -4:54,7 (4).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. J.T. Bö 797 b., 2. Laegreid 719, 3. T. Bö 625, 4. Dale (oba Nor.) 618, 5. Fillon Maillet 587, 6. Jacquelin 587, ...24. Krčmář 218, 37. Moravec 117, 76. Krupčík 7, 77. Štvrtecký 6, 85. Žemlička (všichni ČR) 2.