Závod s hromadným startem Češkám na mistrovství světa nevyšel. Röiselandová má páté zlato

Závod s hromadným startem na mistrovství světa se českým reprezentantkám nevydařil. Nejlepší z nich Markéta Davidová obsadila v posledním vystoupení na šampionátu v Anterselvě dvacáté místo. Eva Kristejn Puskarčíková skončila třiadvacátá, bronzová medailistka ve sprintu Lucie Charvátová dojela na 29. pozici. Páté zlato na tomto šampionátu získala Norka Marte Oslbuová Röiselandová.

Anterselva (Itálie) (Aktualizováno: 15:45 23. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Páté zlato na tomto šampionátu získala Norka Marte Oslbuová Röiselandová

Páté zlato na tomto šampionátu získala Norka Marte Oslbuová Röiselandová | Foto: Matthias Schrader | Zdroj: ČTK / AP

Davidová se po rychlé úvodní položce usadila ve vedoucí skupině, ale pak nasbírala na střelnici pět chyb. Umístěním na konci druhé desítky nenavázala na druhou příčku, kterou zde v závodě s hromadným startem vybojovala v minulé sezoně Světového poháru.

„Fakt to nešlo. Od třetího kola jsem myslela, že tam někde umřu. Nechala jsem tam všechno a už nemám ani kousíček síly na víc. Některá umístění mohla být lepší, takže mě to ještě trochu mrzí, ale s odstupem času s tím můžeme být spokojení. Jako tým tu máme dvě medaile,“ řekla Davidová po závodě Radiožurnálu.

České biatlonistky skončily na mistrovství světa ve štafetě čtvrté. Na bronzové medaile ztratily 13 sekund

Kristejn Puskarčíková minula jen dvakrát, ale nejpomaleji běžela. Charvátová byla s osmi minelami druhou nejhorší střelkyní závodu a porazila jen Italku Lisu Vittozziovou, která pět ze svých devíti omylů udělala při druhé střelbě vleže.

Röiselandová po čtvrté položce ztrácela více než 14 sekund na domácí hrdinku a obhájkyni titulu Dorotheu Wiererovou, ale v závěrečném kole i díky skvěle připraveným lyžím zaútočila a vyhrála pátý ze sedmi závodů v Anterselvě.

Vyrovnala tak bilanci Němky Laury Dahlmeierové z Hochfilzenu 2017, celkem získala už devátý světový titul. V Itálii k tomu přidala ještě dva bronzy.

Na třetím místě v neděli skončila Švédka Hanna Öbergová. Ta získala na vrcholné světové akci první medaili v jiném než vytrvalostním závodě, z něhož má světový titul z roku 2019 i olympijské zlato.

Šampionát zakončí od 14.45 závod s hromadným startem mužů, ve kterém bude z českých reprezentantů startovat jen Ondřej Moravec.

Mistrovství světa v biatlonu v Anterselvě (Itálie) - závod s hromadným startem

Ženy (12,5 km): 1. Röiselandová (Nor.) 39:14,0 (2 tr. okruhy), 2. Wiererová (It.) -20,7 (3), 3. H. Öbergová (Švéd.) -26,1 (3), 4. Hojniszová-Staregaová (Pol.) -29,1 (2), 5. Simonová (Fr.) -45,1 (2), 6. Jurlovová-Perchtová (Rus.) -52,0 (2), 7. Eckhoffová (Nor.) -1:00,2 (4), 8. Preussová (Něm.) -1:00,3 (3), 9. Hauserová (Rak.) -1:02,5 (2), 10. Bescondová (Fr.) -1:21,3 (3), ...20. Davidová -2:31,0 (5), 23. Kristejn Puskarčíková -2:58,5 (2), 29. Charvátová (všechny ČR) -4:53,6 (8).

Průběžné pořadí SP (17 z 24 závodů): 1. Wiererová 719 b., 2. H. Öbergová 613, 3. Eckhoffová 607, 4. Röiselandová 597, 5. Hermannová (Něm.) 571, 6. Tandrevoldová (Nor.) 461, ...15. Davidová 335, 27. Charvátová 213, 28. Kristejn Puskarčíková 208, 65. Jislová (ČR) 40.

nyc, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít