Asi nějaký blackout, přemítal Ondřej Moravec nad příčinou zdravotních potíží v sobotním sprintu

Pro biatlonistu Ondřeje Moravce byla sobota dnem nových zkušeností. Trpkých, takových, jaké by si nejradši odpustil. Na mistrovství světa ve švédském Östersundu zažil nejhorší závod kariéry - pocitově i výsledkově. Ve sprintu byl 92.

Östersund Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českým fanouškům bude Ondřej Moravec chybět

Českým fanouškům bude Ondřej Moravec chybět | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

V úvodu závodu tomu přitom nic nenasvědčovalo, zdálo se, že trojnásobný olympijský medailista podává celkem průměrný výkon.

„První kolo nebyl žádný úplně úprk, ale neviděl jsem v něm žádný problém. Co mi hlásili časy, tak, alespoň co mi říkali, nevím, jestli je to pravda, jsem to rozjel podobně jako Bimbas,“ uvažoval po závodě Ondřej Moravec.

Sprint biatlonistů na mistrovství světa ovládl Johannes Bö, Čechům se nedařilo

Číst článek

Členové týmu rozesetí podél trati Ondřeji Moravcovi nelhali, běžel dokonce o něco rychleji než zmiňovaný Bimbas, tedy Michal Krčmář, jenže pak to přišlo…

„Hlava se mi motala, v očích cítím tlak. Absolutně nevím, co se stalo, v životě jsem nic takového nezažil. Na stojáku jsem sundal flintu a měl jsem problém ji jen držet před sebou. Hrozné. Nevím, jestli tělo nějak vyplo, kolabovalo, ale v cíli, na to, že jsem poslední kolo obešel, tak jsem se mále ani nemohl zvednout. Nevím, jestli to byl nějaký blackout,“ popisoval Radiožurnálu Moravec.

Čas na odpočinek a vzpamatování se má zkušený biatlonista do středy, kdy by měl obhajovat stříbro z vytrvalostního závodě na 20 kilometrů. „Teď jsem ve stavu, kdy vůbec nevím, jestli bych byl schopný to ujet. Když si představím jet dvakrát tolik, tak když si vezmu, v jakém stavu jsem byl v posledním kole, tak je mi z toho úplně do breku,“ řekl v sobotu po projetí cílem sprintu.

Ondřeji Moravcovi mohou zvednout náladu třeba i výsledky jeho týmových parťáků v nedělních stíhacích závodech. Ženský začne ve 13.45, mužský pak v 16.30.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme