Sprint biatlonistů na mistrovství světa ovládl Johannes Bö, Čechům se nedařilo

Sprint biatlonistů na mistrovství světa vyhrál navzdory jedné chybě na střelnici favorizovaný Nor Johannes Thingnes Bö. Čeští reprezentanti v prvním individuálním závodě v Östersundu propadli, nejlepší z nich byl na 30. místě Tomáš Krupčík. Do stíhačky se dostal už jen Michal Krčmář, jenž však na 44. místě nebodoval.

Östersund/Švédsko (Aktualizováno: 18:08 9. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Johannes Thingnes Bö.

Johannes Thingnes Bö. | Foto: Anders Wiklund | Zdroj: ČTK/AP

Král sezony Bö byl jedním ze dvou biatlonistů v první desítce, kteří udělali na střelnici chybu. Lídr Světového poháru se znovu opíral o skvělý běh, všem na trati nadělil alespoň půlminutu.

Skoro němá šampionka. Kuzminová získala první titul mistryně světa, ale nemohla mluvit

Stříbro s odstupem 13,7 sekundy získal Rus Alexandr Loginov, bronzovou medaili vybojoval Francouz Quentin Fillon Maillet. Jeho krajan Martin Fourcade navzdory bezchybné střelbě skončil až šestý.

Češi nenavázali na přesnou mušku ze smíšené štafety. Krčmář minul dvakrát a také vinou pomalého běhu na body nedosáhl. Moravec po třech chybách na střelnici ztratil minutu a tři čtvrtě v závěrečném kole a propadl se až na 92. pozici.

Nejlépe si tak vedl Krupčík, který ve smíšené štafetě nestartoval. S jednou chybou ale ztratil na vítěze 1:48 minuty. Benjamínek Jakub Štvrtecký třikrát minul a skončil pětašedesátý.

Mistrovství světa v biatlonu v Östersundu (Švédsko):
Muži - sprint (10 km):
1. J. T. Bö (Nor.) 24:37,6 (1 trest. okruh), 2. Loginov (Rus.) -13,7 (0), 3. Fillon Maillet (Fr.) -16,5 (0), 4. Pidručnyj (Ukr.) -16,8 (0), 5. Desthieux -24,8 (0), 6. M. Fourcade (oba Fr.) -32,5 (0), 7. Bjöntegaard (Nor.) -34,8 (0), 8. Lesser -44,7 (0), 9. Peiffer (oba Něm.) -47,3 (1), 10. Weger (Švýc.) -49,8 (0), ...30. Krupčík -1:48,7 (1), 44. Krčmář -2:08,6 (2), 65. Štvrtecký -2:48,1 (3), 92. Moravec (všichni ČR) -4:09,4 (3).
Průběžné pořadí SP (po 19 z 26 závodů): 1. J. T. Bö 996, 2. Loginov 699, 3. Desthieux 676, 4. Fillon Maillet 644, 5. Eder (Rak.) 595, 6. M. Fourcade 592, ...17. Krčmář 319, 28. Moravec 247, 48. Krupčík 81, 72. Šlesingr (všichni ČR) 22.