Biatlonistka Charvátová obsadila ve sprintu v Novém Městě desátou příčku těsně před Davidovou

Desáté místo vybojovala biatlonistka Lucie Charvátová v pátečním sprintu Světového poháru v Novém Městě na Moravě a zaznamenala nejlepší výsledek v sezoně. Jedenáctá skončila Markéta Davidová, která rovněž minula jeden terč.

Nové Město na Moravě (Žďársko) (Aktualizováno: 19:23 12. 3. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Charvátová po sprintu v Novém Městě

Lucie Charvátová po sprintu v Novém Městě | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

Závod díky nejrychlejšímu běhu vyhrála mistryně světa a vedoucí žena seriálu Norka Tiril Eckhoffová, která navzdory jednomu trestnému kolu nechala o 6,6 sekundy za sebou bezchybnou Němku Denise Herrmannovou. Jako první v historii napříč kategoriemi vyhrála ve Světovém poháru šest sprintů za sebou. Třetí byla Italka Dorothea Wiererová.

Davidová je druhá v soutěži, jejíž pořadí nesleduje. Nezná ani rozměry terčů, přesto je úspěšně sestřeluje

Třicetiletá Eckhoffová se znovu přiblížila svému prvnímu triumfu v celkovém hodnocení SP. Náskok před krajankou Marte Olsbuovou Röiselandovou navýšila na 113 bodů.

Bronzová medailistka ze sprintu na loňském MS Charvátová na vítězku ztratila 39,7 sekundy, Davidová byla o 3,3 sekundy pomalejší. Rozdíl byl daný rychlostí střelby, na trati v pátek měla Davidová zhruba o sedm sekund lepší čas.

„Je super, že jsem se zlepšila, ale vůbec jsem to nečekala. Vstupovala jsem do závodu s obavou. Po výsledku z minulého týdne jsem byla namotivovaná, a právě když už si myslím, že už to jde, tak většinou padám rychle na hubu. Jsem tedy ráda, že jsem výkonnost udržela,“ sdělila Radiožurnálu Charvátová.

Bodovaly i další dvě české reprezentantky - Jessica Jislová obsadila 31. místo, Eva Puskarčíková byla o dvě příčky za ní. Všechny Češky měly stejnou bilanci nuly v leže a jedné chyby vestoje. S výjimkou Charvátové, která byla nepřesná při druhé ráně, netrefily na stojce hned první terč.

V sobotu jsou na programu stíhací závody. Ženy stejně jako v pátek startují v 17.30. Před nimi se ve 14:45 vydají na trať muži. Z českých reprezentantů má nejlepší pozici dvanáctý Michal Krčmář.

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě:
Ženy - sprint (7,5 km):

1. Eckhoffová (Nor.) 18:11,1 (1 tr. okruh), 2. Herrmannová (Něm.) -6,1 (0), 3. Wiererová (It.) -10,5 (0), 4. Preussová (Něm.) -17,3 (1), 5. Džymová (Ukr.) -30,5 (0), 6. Alimbekavová (Běl.) -31,4 (1), 7. E. Öbergová (Švéd.) -36,1 (0), 8. Dunkleeová (USA) -37,2 (0), 9. Schwaigerová (Rak.) -38,1 (0), 10. Charvátová -39,7 (1), 11. Davidová -43,0 (1), ...31. Jislová -1:27,8 (1), 33. Puskarčíková (všechny ČR) -1:28,6 (1).

Průběžné pořadí SP (po 22 z 26 závodů): 1. Eckhoffová 983 b., 2. Röiselandová (Nor.) 870, 3. H. Öbergová (Švéd.) 815, 4. Preussová 755, 5. Wiererová 734, 6. Hauserová 710, ... 10. Davidová 584, 47. Charvátová 118, 60. Puskarčíková 52, 64. Jislová 45.

jak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít