Co stojí za vítěznou šňůrou Eckhoffové ve sprintu? ‚Pletením ze sebe dostanu nervozitu,’ přiznává

Podle mnohých je biatlon zajímavý tím, jak je nevyzpytatelný. Poslední dobou to ale platí jen do chvíle, než začne ženský sprint. Norka Tiril Eckhoffová zvítězila v této disciplíně pošesté v řadě. Zas a znovu se ji to povedlo na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě.

Nové Město na Moravě (Žďársko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tiril Eckhoffová při sprintu v Novém Městě na Moravě | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Soupeřky by jí snad musely na lyže tajně nalepit tulení pásy, aby ji alespoň přibrzdily, jinak je blonďatá biatlonistka v norské kombinéze hlavně ve sprintu k nezastavení. Tentokrát se sice chvíli zdržela na trestném kole, ale to na výsledku vůbec nic nemění.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonistka Eckhoffová se před závody uklidňuje trochu netradičním způsobem. Více v příspěvku Davida Nyče

V cíli pak u mikrofonu Radiožurnálu přiznala, že je vlastně trochu sobec, že už můžou nezaujatého diváka její triumfy ve sprintu trochu nudit, ale že ona sama si je naopak dost užívá. Ještě aby ne.

Možná ale překvapí, co kromě tréninkové dřiny Tiril Eckhoffové pomáhá k těm úžasným výkonům. Když odloží lyže a malorážku, do rukou bere jehlice na pletení.

„Je to velmi meditativní, díky tomu se skvěle uklidním, dostanu ze sebe nervozitu. Dělám to i před závody, prostě pletu! Svetry, čepice, rukavice. Obvykle pro svoji sestru, nebo pro Ingrid Tandrevoldovou od nás z týmu. Ráda pracuji rukama. Je dobré dělat i něco jiného než jen biatlon,“ říká Eckhoffová.

Třeba se teď ostatní méně úspěšné biatlonistky také vrhnou na pletení svetrů, hlavně v posledních týdnech pro ně může být Tiril Eckhoffová dokonalým vzorem. Na další vítězství bude útočit ve stíhacím závodě, který začne v sobotu v 17.30. Muži vyrazí na trať už v 14:45.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme