‚V botách mám akvárko.‘ Biatlonisty trápí v Novém Městě vysoké teploty a rozbředlý sníh

Už ve čtvrtek se vrátí elitní biatlon do Nového Města na Moravě. Organizátoři tamního Světového poháru mají hned několik soupeřů. Museli se vypořádat se všemi protikoronavirovými pravidly a trochu bojují i s teplejším počasím.

Nové Město na Moravě Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonový areál v Novém Městě na Moravě | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Parta pěti chlápků pod tribunou odhazuje lopatami rozbředlý sníh, aby se v něm novináři nemuseli brodit. O kus dál jim dokonce pomáhá bagr. Ale to je víceméně kosmetická záležitost, mnohem víc trápí rozměklý a hluboký sníh biatlonisty. Ne na chodníčku, ale na tratích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pořadatele SP v biatlonu v Novém Městě trápí vysoké teploty. Více v příspěvku Jana Suchana

„Přece jen je začátek března. Není úplně důvod, abychom tady chodili v plavkách,“ řekla Radiožurnálu na více než desetistupňovou teplotu Lucie Charvátová.

„Tyhle teploty jsou abnormálně vysoké na to, že děláme zimní sport. Trať je rozšlapaná, rozbředlá, v botách mám kaluže,“ dodala a přidala se k ní i reprezentační kolegyně Eva Puskarčíková.

„Akvárko mám v botách po deseti minutách jízdy. A ani lehání na mokrou podložku není úplně ideální, takže mám vlastně akvárko úplně všude,“ podotkla.

S podložkami asi organizátoři nic nesvedou, ale se sněhem na trati to ještě zkouší. „Klasicky se večer rolbuje a potom se na tom dělá zase od rána, takže vlastně celý den. Trať připravíme, aby byla kvalitní, jak to jen půjde,“ řekl šéf tratí Martin Holec.

Biatlonový Světový pohár začne ve Vysočina Aréně ve čtvrtek v 16.05 ženskou štafetou.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme