Před závodem by bylo osmé místo pěkný výsledek, hodnotila štafetu v Östersundu Puskarčíková

České biatlonistky na závěr Světového poháru ve švédském Östersundu úplně nezazářily. S výjimkou Markéty Davidové nejrychlejším nestačily, udělaly celkem 14 střeleckých chyb a nakonec obsadily osmé místo.

Od zpravodaje z místa Östersund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová | Foto: Anders Wiklund | Zdroj: Reuters

„Já jsem jouda…“ hodnotila v cíli své nezdary s trenérem Jiřím Holubcem Eva Puskarčíková a postěžovala si na nepřesné rány i čas strávený na střelnici. Češky dobíjely celkem třináctkrát, Lucie Charvátová musela na trestné kolo, a to je prostě problém.

České biatlonistky skončily ve štafetě v Östersundu osmé. Charvátová musela na trestné kolo

Číst článek

„Kdyby nám to někdo řekl před závodem, tak bychom řekli, že je osmé místo docela pěkný výsledek. Spíš mě mrzí můj výkon s vysokým počtem dobíjených. Když jsem v cíli viděla ztrátu k pátému místu, tak to byla půl minuta,“ popisuje Radiožurnálu Puskarčíková, která hlavně střelecky nenavázala na skvělý výkon Markéty Davidové na třetím úseku.

Lepší než česká biatlonistka byla na třetím úseku jen Italka Dorothea Wiererová.

„Abych to shrnula, tak jsem byla úplně hotová. Jak jsem jela sama, tak jsem jela asi úplně jinak, protože jsem se snažila aspoň někoho dojet,“ popisovala Davidová.

Před týdnem v Östersundu získala bronzovou medaili ve sprintu. A s jakými pocity bude švédský areál opouštět?

Unavená Vítková si dá od biatlonu pauzu, k tréninku se chce vrátit po Vánocích

Číst článek

„Jsem spokojená, ale už se těším jinam na nějakou změnu. Těch čtrnáct dní tady je opravdu dlouhých,“ říká s úsměvem Davidová, která se v Östersundu postarala o nejhezčí český moment.

Chyběla Vítková

Připouští, že Světový pohár ve Švédsku mohl mít povedenější štafetové zakončení. Na druhou stranu, Češky teď prostě nejsou největšími favoritkami na zisk medaile, a i Jiří Holubec přiznává, že v tomhle ohledu týmu hodně chybí zdravá, rychlá a na střelnici přesná Veronika Vítková.

„Holky na to mají, je jen potřeba se toho u těch štafet nebát a nedělat zbytečné chyby. Verča nám chybí a doufám, že se brzy vrátí.“

Jenže Vítkovou, která se tu výkonnostně a prý i zdravotně trápila, teď čeká minimálně do Vánoc pauza. Ostatní se už v pondělí přesunou do rakouského Hochfilzenu, kde v pátek začne druhý díl Světového poháru.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme